آیا پوست بعد از لیپوماتیک دچار شلی، افتادگی و ناهمواری می‌شود؟

آیا پوست بعد از لیپوماتیک دچار شلی، افتادگی و ناهمواری می‌شود؟

لیپوماتیک می‌تواند به بیماران فرصتی برای داشتن اندامی که همیشه می‌خواستند را ارائه دهد. لیپوماتیک با حذف برآمگی‌های و قسمت‌های چربی از نقاط مختلف بدن، می‌تواند بدن بیمار را بهبود بخشد و ظاهر شیکتری به او ارائه دهد.
در روش لیپوماتیک افتادگی و شلی پوست بسیار اندک رخ می‌دهد. در این روش به دلیل اینکه از امواج اینفراسونیک استفاده می‌شود لیفت پوست نیز رخ می‌دهد و این مورد یکی از مزیت‌های لیپوماتیک نسبت به سایر روش‌های قدیمی می‌باشد . پس از انجام لیپوماتیک در سطح پوست ناهمواری هم ایجاد نمی‌شود و پوست بسیار یکنواخت خواهد بود اما پس از استفاده از روش‌های قدیمی‌تر نظیر لیپوساکشن ، چربی‌ها در زیر پوست به صورت گلوله مانند قابل لمس بودند .
خوشبختانه روش‌هایی وجود دارد که می‌تواند پوست شل شده پس از لیپوماتیک را سفت کنید

چه قسمت‌هایی از بدن می‌تواند با لیپوماتیک درمان شود؟


تقریبا تمام نواحی که چربی بیش از حد دارند. صورت (برای کمک به لیفت صورت)، گردن کشیده یا غبغب، بازوها، سینه (مردان و زنان)، شکم (بالا و پایین)، پهلو (دست گیره‌های عشق)، باسن، ران (داخلی و بیرونی)، زانوها، ساق پا، و مچ پا

آیا عمل لیپوماتیک باعث افتادگی، شلی و ناهمواری پوست می‌شود؟


آیا عمل لیپوماتیک باعث افتادگی، شلی و ناهمواری پوست می‌شود؟

درروش لیپوماتیک، ابتدا سلول‌های چربی با روش کاملا فیزیکى تخریب می‌شوند و از اشعه و یا حرارت استفاده نمی‌شود. در روش لیپوماتیک با حرکات لرزشی کانولا به حالت آزاد در آمده و بعد از این چربی به تدریج و بدون خونریزی و درد به وسیله دستگاه از بدن خارج می‌گردد.
روش لیپوماتیک مسائل و مشکلات ایمنی که در روش سنتی لیپوساکشن دیده می‌شد را برطرف کرده و سیستم امنیتی فعال آن، نگهداری و حفظ بافت‌های حساس بدن (رگهای خونی، اعصاب، ماهیچه‌ها) را انجام می‌دهد. در روش لیپوماتیک هدف بطور معمول کاهش وزن نمی‌باشد بلکه هدف کاهش سایز، حجم و تغییر فرم بدن می‌باشد. عمل لیپوماتیک خیلی آسان و بدون عارضه و نتیجه آن خیلی رضایت بخش می‌باشد.
لیپوماتیک نه تنها منجر به ناهمواری و افتادگی بیشتر پوست نمی‌گردد، حتی به سفت شدن و لیفت پوست کمک می‌رساند. به گونه ای که بعد از انجام لیپوماتیک با وجود تخلیه چربی از بدن، شلی پوست کم می‌شود. کم شدن سایز تا مدتی پس از عمل ادامه داشته و منجر به رفع سلولیت نیز می‌گردد.

اهمیت جلسه مشاوره قبل از لیپوماتیک


اهمیت جلسه مشاوره قبل از لیپوماتیک

تعیین این که آیا پوست شما پس از لیپوماتیک شل می‌شود یا نه، به طور کلی دشوار است. آناتومی هر بیمار کمی متفاوت است، بنابراین برای پزشکان دشوار است که بدون اینکه شما را بررسی کنند با اطمینان بتوانند نتایج شما را پیش بینی کنند. پزشک قبل از اینکه بتواند به شما بگوید که پس از جراحی چه انتظاراتی داشته باشید، باید یک معاینه فیزیکی انجام می‌دهد، و کیفیت پوست و سایر عوامل شما را بررسی نماید. این کار در طول مشاوره قبل از عمل و بحث در مورد اهداف درمانی شما انجام می‌شود. پزشکان همواره تمام تلاش خود را می‌کنند تا با متقاضیان لیپوماتیک برای برآورد انتظارات مناسب واقع بینانه برخورد کنند (البته همیشه پیش بینی دقیق نتایج امکان پذیر نیستند).

چه عواملی احتمال شل شدن پوست را بالا می‌برند؟


چه عواملی احتمال شل شدن پوست را بالا می‌برند؟

عوامل اندکی وجود دارند که در هنگام بحث در مورد احتمال افتادگی پوست پس از لیپوماتیک نقش مهمی ایفا می‌کنند

سفتی و شلی پوست

اولین (و مهمترین) المان، سفتی و شلی پوست طبیعی بیمار است. بعضی از افراد به طور طبیعی پوست نرم و الاستیک دارند و احتمالا پس از جراحی در ناحیه تحت درمان دچار انقباض پوست می‌شوند. سایر بیمارانی که پوستی شل یا زائده‌ای دارند پس از برداشتن چربی بهبود نخواهند یافت. در واقع، از بین بردن چربی اضافی، تنها ظاهر پوست شل و افتاده را بدتر می‌کند. در این مورد، پوست باید با جراحی سفت شود یا برداشته شود تا شکل و ظاهر مورد نظر بدن خود را بدست آورد.

سن

عنصر مهم دیگر سن است؛ بیماران جوان پوست قابل ارتجاع‌تری دارند، در حالی که بسیاری از بیماران مسن‌تر دچار مشکلات شلی پوست ارثی هستند. پس از 40 سالگی، پوست برخی از توانایی خود را برای بهبودی پس از لیپوماتیک از دست می‌دهد.

نزدیک بودن به وزن ایده آل

عنصر سوم این است که بیمار چقدر به وزن ایده آل خود نزدیک است. بیماری که نسبت به وزن هدف خود به طور قابل توجهی اضافه وزن دارد، شانس خوبی ندارد که پس از لیپوماتیک انقباض پوست در محل درمان را تجربه کند. (به این معنا نیست که کسی که به طور قابل توجهی دارای اضافه وزن است، کاندید خوبی برای شکل دهی بدن نمی‌باشد.) اگر بسیار سنگین‌تر از چیزی که می‌خواهید هستید، باید سعی کنید وزن خود را از طریق عادات شیوه زندگی سالم کم کنید تا چربی بیش از حد کاهش یابد و دید بهتری داشته باشید که پوست‌تان چگونه به کاهش چربی با لیپوماتیک پاسخ می‌دهد

چگونه می‌توان به جمع شدن پوست بعد از لیپوماتیک کمک کرد؟


چگونه می‌توان به جمع شدن پوست بعد از لیپوماتیک کمک کرد؟

خوشبختانه، با کمک شما، افتادگی پوست چیزی است که بدن می‌تواند در طول زمان آن را ترمیم کند. لیپوماتیک می‌تواند یک موفقیت کامل برای شما باشد، اگر گام‌های درست را برای آماده سازی بدن خود بردارید.
مهم نیست که چه میزان چربی از بدن شما برداشته شده است، راه‌های بسیاری وجود دارد که می‌توانید سلول‌های پوستی خود را برای تولید الاستین تشویق کنید و به اندازه مناسب برگردانید. بیماران جوان ممکن است الاستین کافی در پوست خود داشته باشند که این مشکل را نادیده بگیرند- زیرا پیری تولید طبیعی الاستین را کاهش می‌دهد. در هر صورت، از این نکات استفاده کنید تا پوست خود را آماده نمایید که بتواند با شکل بدن فوق العاده‌ای که لیپوماتیک می‌تواند برایتان به ارمغان آورد، سازگار شود:

  • گن لیپوماتیک خود را بپوشید: جراح شما به این دلیل این گن را به شما می‌دهد که باعث می‌شود خونریزی و التهاب کاهش یابد. همچنین می‌تواند به انقباض پوست کمک کند.
  • ورزش سبک: مطالعات نشان داده‌اند که میزان منظمی از تمرینات سبک می‌تواند باعث افزایش تولید الاستین و کلاژن در پوست شما شود، به این معنی که پوست همزمان سفت‌تر و هموارتر می‌شود. اگر تا کنون این کار را انجام نمیداده‌اید، حداقل 30 دقیقه تمرین در روز را به برنامه خود اضافه کنید و حدود پنج روز در هفته انجام دهید تا بدن شما در بهبود پوست کمک یابد.
  • یک رژیم غذایی سالم، به علاوه مکمل: اطمینان حاصل کنید که یک رژیم منظم و متعادل از ویتامین‌ها و مواد مغذی مصرف می‌کنید. جهت منافع پوستی بهینه، از مکمل‌های لازم استفاده کنید. رژیم غذایی خود را با پزشک در میان بگذارید تا اطمینان حاصل کنید که خوراکی‌های مناسب برای سلامت پوست را مصرف می‌کنید.
  • آب کافی بنوشید: پوست هیدراته پوست شادابی است. همچنین سالم و قابل ارتجاع است. اطمینان حاصل کنید که نیاز روزانه خود از آب، یعنی حداقل شش تا هشت لیوان در روز را برآورده کنید. انجام این کار می‌تواند سفتی، کیفیت و کشش پوست شما را به طور همزمان بهبود بخشد.
  • از پوست خود مراقبت کنید: بسیاری از شما از پوست صورت مراقبت می‌کنید، اما فراموش می‌کنید که مراقب پوست بدن خود نیز باشید. به طور منظم پوست بدن خود را تمیز و مرطوب کنید تا نواحی که لیپوماتیک انجام داده‌اید، درمان شود. این کار می‌تواند جریان خون را به این نواحی افزایش دهد و رشد الاستین بیشتر را تحریک نماید.


به این پست امتیاز دهید.
آیا پوست بعد از لیپوماتیک دچار شلی، افتادگی و ناهمواری می‌شود؟
3.38 از 8 رای