لیپوماتیک و بادی جت

اگر قبلا جراحی لیپوساکشن لاغری را تجربه کرده‌اید، احتمالا به این موضوع هم واقف هستید که جراحان برای خارج کردن چربی فشار قابل‌توجهی را به اندام وارد می‌کنند. روش‌های قدیمی لیپوساکشن بدین صورت انجام می‌گرفت که جراح از یک لوله مخصوص پزشکی و با اعمال نیرو اقدام به فروپاشی و خارج کردن ذخایر چربی می‌کرد. تحت این فشار بیمار معمولا دچار کبودی و ورم برجسته‌ای می‌گشت و به همین خاطر مدت زمان بهبودی پس از جراحی نیز طولانی‌تر بود. با این تفاسیر اگر از جراحی لیپوساکشن منصرف شده‌اید نگران نباشید خبر خوبی برایتان داریم. در حال حاضر، لیپوساکشن به شیوه‌های بسیار ملایم‌تر و کمتر تهاجمی انجام می‌گیرد. به همین منظور دو دستگاه بادی کانتورینگ به نام‌های لیپوماتیک و بادی جت طراحی شده است و جراحی لیپوساکشن به دو شیوه کاملا متفاوت اجرا خواهد شد. هر دو تکنیک ملایم، سریع و تاثیرگذار هستند. دستگاه لیپوماتیک لاغری مجهز به لوله باریکی است و به صورت زیر پوستی به داخل بافت چربی فرو برده می‌شود و تنها بافت‌های چربی از بدن بیمار خارج خواهند شد. به لطف این تکنیک، هیچ گونه آسیبی به عضلات یا پوست وارد نخواهد شد و عوارضی همچون کبودی، ورم و … نیز به چشم نخواهد آمد. برخلاف شیوه‌های قدیمی لیپوساکشن، طی تکنیک نوینی همچون لیپوساکشن لاغری به روش بادی جت، چربی به‌آرامی از بافت جدا شده و همزمان بیرون کشیده می‌شود. افرادی که خواهان لاغری موضعی و رفع چربی‌های موضعی خود هستند مناسب‌ترین روش لیپوماتیک می‌باشد که دارای ماندگاری طولانی و مزایای بسیاری می‌باشد.

لیپوماتیک لاغری چیست؟


لیپوماتیک لاغری چیست

لیپوماتیک لاغری تکنیکی انقلابی، بدون درد و غیرتهاجمی در راستای چربی‌زدایی محسوب می‌گردد و به نوعی تکنیک لیپوساکشن سنتی را از دور خارج کرده است. لیپوماتیک لاغری تکنیکی مورد تایید، بدون نیاز به جراحی و غیرتهاجمی است و تحت بیهوشی موضعی انجام می‌گیرد و تنها طی یک جلسه می‌توان حجم زیادی از سلول‌های چربی را از بدن خارج کرد. با استفاده از یک دستگاه کمپرسور هوا و مجهز به یک لوله باریک که بطورخودکار 360 درجه چرخش دارد می‌توان سلول‌های چربی را بدون آسیب رساندن به پوست و بافت‌ها تجزیه و از بدن خارج کرد. اساسا تکنیک لیپوماتیک به مانند لیپوساکشن است با این تفاوت که سرعت درمان بواسطه لوله مکش و ارتعاش‌دهنده تاحدودی سریعتر صورت می‌گیرد. دستگاه لیپوماتیک لاغری با یک موتور پنوماتیک کار می‌کند و کمپرسور هوا این امکان را برای لوله دستگاه می‌سازد که سه نوع حرکت داشته باشد: حرکت نوسانی، چرخشی و ارتعاشی. در نتیجه این سه حرکت یک جریان مارپیچی ایجاد می‌شود (600 ارتعاش در دقیقه) و این ارتعاشات نقش زیادی در فروپاشی بافت‌های چربی ایفا می‌کنند. اصل امولسیون امکان خارج کردن بافت چربی را بدون هر گونه آسیب به سایر بافت‌ها ازجمله ماهیچه، عروق خونی و اعصاب فراهم می‌سازد. این امر در کوتاهتر شدن دوره بهبودی پس از جراحی بسیار تاثیرگذار است. لیپوماتیک لاغری همچنین ضریب دقت در چربی‌زدایی نقاط غیرقابل دسترس یا نواحی متشکل از بافت‌های چربی همبند یا فیبروز (لیپوساکشن ثانویه یا لیپوساکشن مردانه) مانند باسن، ران و زانوها را بالا می‌برد.

لیپوماتیک لاغری تا چه اندازه ایمن است؟

ایمنی لیپوماتیک لاغری

لیپوماتیک به عنوان یک دستگاه مورد تایید و سیستم بسیار قابل اطمینان این امکان را برای کاربران فراهم ساخته تا با ایجاد کمترین خطر و بهترین نتایج بتوان حجم زیادی از چربی را از تمام قسمت‌های بدن خارج کرد. روش کار بدین صورت است که ابتدا سلول‌های چربی تجزیه می‌شوند (به عبارتی از طریق حرکات ارتعاشی لوله دستگاه به ذرات ریز تبدیل می‌گردند) و سپس عمل مکش چربی به‌آرامی آغاز می‌شود و روند پیکرتراشی نیز همزمان صورت می‌گیرد. از برتری‌های تکنیک لیپوماتیک بر لیپوساکشن می‌توان به رفع مشکلات سلامتی و همچنین برخورداری از سیستم ایمنی و فعال آن اشاره کرد که از بافت‌های بدن (عصب‌ها، عروق خونی، ماهیچه‌ها) حافظت خوبی به عمل می‌آورد. دستگاه لیپوماتیک لاغری با توجه به 600 لرزه در دقیقه قادر است بطورچشمگیری چربی اضافی را از بدن خارج ساخته و نتایج مطلوبی همچون پوست نرم‌تر، برآمدگی و کبودی کمتر را از خود باقی بگذارد. در مقایسه با لیپوساکشن التراسونیک، لیپوساکشن دستی و سنتی، یا لیپوساکشن لیزری، تکنیک لیپوماتیک از ایجاد خطراتی همچون سوزش پوست (نکروز پوست) مستثنی است و درعین‌حال مزیت‌های تکنیک تیومسنت را هم به همراه دارد. علاوه بر قابلیت چربی‌زدایی بدون آسیب رساندن به سایر بافت‌های بدن، تکنیک لیپوماتیک لاغری امکان خارج کردن حجم زیادی از چربی و کسب نتایج مطلوب در چربی‌زدایی بافت‌های متشکل از چربی همبند را فراهم می‌سازد.

بادی جت چیست؟


بادی جت چیست

بادی جت اشاره به تکنیک دیگر لیپوساکشن دارد و امروزه توسط جراحان زیبایی مورد استفاده قرار می‌گیرد. همانند سایر روش‌های لیپوساکشن، در این تکنیک نیز ذخایر چربی از زیر پوست بیرون آورده می‌شوند و در نهایت ظاهری متوازن به بدن می‌بخشند. به جای تزریق مایع متورم‌ساز و خارج کردن سلول‌های چربی به صورت دستی و با لوله باریک، یا بهره‌گیری از فناوری لیزر جهت ذوب کردن و بیرون راندن چربی اضافی، تکنیک لیپوساکشن با روش بادی جت در واقع از جریان نسبتا پرفشار نمک به منظور جابجایی چربی و برداشتن همزمان سلول‌های چرب استفاده می‌کند. این تکنیک به جای از بین بردن سلول‌های چربی آنها را شل کرده تا از این طریق بتوان با ملایمت بیشتری چربی‌ها را از بدن بیمار خارج کرد. طی لیپوساکشن به روش بادی جت مایع متورم ساز (نمک و دارو به همراه داروی بیهوشی موضعی) به ناحیه تحت درمان تزریق می‌گردد. مایع متورم ساز بسیار موثر واقع می‌شود و در حال حاضر تعدادی از فناوری‌های لیپوساکشن جایگزین در حال بهره‌گیری از این تکنیک به خاطر مزیت‌های بیهوشی موضعی آن هستند. لازم به ذکر است این تکنیک از فرآیندهای مختلفی جهت خارج کردن چربی و کنترل میزان مایعات استفاده می‌کند. ازآنجاکه تکنیک‌های لیپوساکشن سنتی مستلزم اعمال فشار و نیرو به اندام‌های بدن هستند، درنتیجه خونریزی، کبودی و دوره بهبودی طولانی مدت از جمله عوارض این نوع درمان به شمار می‌آیند. لیپوساکشن بادی جت از سایر تکنیک‌های سنتی بی‌خطرتر است، به این خاطر که تحت بیهوشی موضعی انجام می‌گیرد. این امر خطرات بالینی و ناراحتی‌های پس از جراحی و ناشی از بیهوشی کلی را به حداقل می‌رساند. در حقیقت، این روش درمانی بدون درد و خونریزی است و اکثر بیماران طی مدت زمان کوتاهی به بهبودی کامل دست خواهند یافت.

این روش چه مزایایی دارد؟

مزایای بادی جت

برخی از مزایای لاغری با بادی جت عبارتند از:

  •  نفوذ کمتر و موثرتر به بافت بدن و درعین‌حال به مایع متورم ساز کمتر چیزی در حدود 70% نیاز است.
  •  خارج کردن حجم بیشتری از بافت چربی
  •  زمان بهبودی کمتر پس از جراحی و همچنین دوره نقاهت کوتاهتر و راحت‌تر
  •  دستگاه لیپوماتیک بادی جت قابلیت تنظیم نیرو و فشار را دارد و این امر در کاهش خونریزی، ورم و کبودی کمک‌کننده است.
  •  تزریق مایع و مکیدن چربی همزمان صورت می‌گیرد.
  •  کنترل لوله دستگاه لیپوساکشن هم برای جراح و هم برای بیمار آسان است.
  •  حداقل نیاز به ترمیم یا جراحی مجدد

بادی جت لاغری چگونه انجام می‌شود؟

روش بادی جت

یکی از مزیت‌های لیپوساکشن به روش بادی جت این است که برای تزریق داروی بی‌حسی و بیهوشی موضعی در ناحیه تحت درمان تنها به چند برش جزئی نیاز است (متورم سازی). این برش‌ها احتیاجی به بخیه ندارند و ظرف چند روز خودبه‌خود خوب خواهند شد و جای زخم برجسته‌ای باقی نخواهند ماند. بعد از بی‌حس شدن، جراح به‌آرامی لوله دستگاه را از مسیر برش‌های ایجاد شده وارد ناحیه مورد نظر می‌کند. جریان آبی با زاویه 360 درجه از نوک لوله دستگاه که شبیه به نی می‌ماند، پراکنده خواهد شد. اساسا فشار آب کار جابجایی بافت چربی و درعین‌حال سالم نگه داشتن و آسیب نرساندن به عروق خونی و سایر بافت‌های همبند را بر عهده دارد. وکیوم کوچکی در انتهای لوله دستگاه قرار دارد و وظیفه آن جمع‌آوری چربی‌هایی است که توسط آب جابجا شده‌اند. ازآنجاکه در لیپوساکشن لاغری به روش لیپوماتیک بادی جت کمترین تغییر در بافت چربی صورت می‌پذیرد، در نهایت نتیجه کار بسیار نرم و لطیف‌تر جلوه خواهد کرد. این نرمی و لطافت به خاطر این است که فرآیند درمان به جای بر هم زدن بافت چربی از طریق لوله با جریان آب انجام می‌گیرد. بعد از خارج کردن بافت چربی، از فیبر لیزری برای سفت کردن پوست محل خارج کردن چربی استفاده می‌شود. این درمان بسیار کم تهاجمی است و بیمار می‌تواند نتایج برجسته و مشهود را بلافاصله به چشم خود نظاره‌گر باشد. علاوه براین، ازآنجاکه در این روش درمانی فقط از بیهوشی موضعی استفاده می‌شود، لیپوساکشن لاغری به روش بادی جت خطرات بسیار کمتری را نسبت به تکنیک‌های سنتی در پی دارد.

این روش‎‌ها برای چه کسانی مناسب است؟


تکنیک‌های لاغری لیپوماتیک و بادی جت به منظور رفع برآمدگی و چربی‌هایی طراحی شد‌ه‌اندکه با نرمش و ورزش قابل درمان نیستند. همه افراد کمابیش مقداری معینی بافت چربی در قسمت‌های مختلف بدن خود دارند. اغلب اوقات این بافت‌های چربی علت ژنتیکی دارند. به همین خاطر افرادی را هرزگاه می‌بینیم که بطورمرتب ورزش می‌کنند اما به دلایل ژنتیکی در ناحیه کمر با مقداری بافت چربی و برجستگی مواجه هستند. برخی افراد با مشکل عدم تناسب بین اعضای بدن مواجه هستند، بخصوص در آقایان گه‌گاهی دیده می‌شود بازوها و سینه (سینه شبیه به پستان) بیش از اندازه بزرگ هستند. سایر عوامل همچون تغییرات بدن بعد از زایمان نیز در بروز این برجستگی‌ها دخیل هستند. واقعیت امر این است که هر نوع چربی اضافی بدن از گردن گرفته تا نوک زانوها با تکنیک لیپوساکشن بادی جت و لیپوماتیک قابل درمان است. اگر بافت چربی در نقاط غیرقابل دسترس بدن قرار داشته باشند، رفع مشکل به شیوه‌ای ملایم و بی‌خطر از طریق لیپوماتیک و لیپوساکشن بادی جت میسر است.

چه تعداد روش درمانی نیاز است؟


به طور معمول تنها به یک درمان برای هر ناحیه از بدن نیاز است. بسته به ناحیه تحت درمان و کسب نتایج مطلوب، هر جلسه درمانی (در هر نقطه از بدن) تنها یک یا دو ساعت به طول می‌انجامد.

بعد از درمان چه اتفاقی رخ می‌دهد؟


بیمار بعد از درمان لاغری تنها درد و ورم جزئی خواهد داشت. در واقع اکثر بیماران بلافاصله بعد از اتمام درمان لیپوساکشن لاغری قادر به انجام فعالیت‌های روزمره خود هستند. با اینحال اغلب پزشکان 1 تا 2 روز استراحت و مرخصی از محل کار را به بیماران توصیه می‌کنند. به‌هرحال، هر فردی شرایط فیزیکی مختص به خود را دارد و واکنش‌ها به درمان متفاوت است. لازم است بیماران تا یک هفته بعد از درمان یک گن لیپوماتیک را زیر لباس‌های خود بپوشند. هر گونه احساس ناراحتی یا درد خفیف ظرف یک روز برطرف خواهد شد. این درمان به هیچ بخیه‌ای نیاز ندارد و زخم‌های ناشی از سوزن‌های ریز ظرف دو روز محو خواهند شد. ممکن است برخی بیماران دچار کبودی و درد خفیفی شوند، اما قادرند پیاده‌روی کنند، فعالیت‌های معمولی را از سر گیرند و بلافاصله به محل کار خود بازگردند.

عوارض جانبی این روش‌ها چیست؟


بیماران بایستی از ریسک‌های احتمالی لیپوساکشن لاغری آگاه باشند از جمله بروز کبودی و ورم موقتی در ناحیه تحت درمان.
شاید احساس کرختی و بی‌حسی کنید اما این وضعیت موقتی است. سایر ریسک‌ها عبارتند از عدم تناسب، سروما (تجمع مایع در محل درمان) و خون آمو (غده‌ی خون لخته شده). بیمار و پزشک موظفند در خصوص ریسک‌های احتمالی طی یک جلسه مشاوره با هم صحبتی داشته باشند.

هزینه لیپوساکشن لاغری


بدن هر شخصی با دیگری فرق می‌کند بنابراین با یک بررسی جزئی نمی‌توان هزینه لیپوماتیک و لیپوساکشن بادی جت را تخمین زد. ممکن است لگن و باسن یک بیمار از بیمار دیگر برجسته‌تر باشد. بااینحال، ازآنجاکه برخی پزشکان درمان‌های لاغری را به جای بیمارستان در مطب خصوصی انجام می‌دهند، در مقایسه با لیپوساکشن سنتی هزینه کمتری را پرداخت خواهند کرد. هزینه‌های مربوط به لیپوساکشن با آب از هزینه لیپوساکشن سنتی بسیار بیشتر است. این هزینه تاحدودی به خاطر اقلام موردنیاز برای این نوع تکنیک لاغری افزایش پیدا می‌کند. بهتر است قبل از انجام هر روشی برای لاغری درباره هزینه و سایر نکات با پزشک مشورت شود.

پرسش‌های متداول


سوالات بادی جت

برخی از سوالات رایج درباره لیپوماتیک و بادی جت عبارتند از:

آیا با دستگاه لیپوساکشن بادی جت می‌توان سلولیت را هم درمان کرد؟

لیپوساکشن لاغری از سیستم بادی جت به منظور از بین بردن چربی و دستگاه لیزر برای سفت کردن شلی پوست بهره می‌برد. باآنکه تحقیقاتی چندانی درخصوص بهبودی سلولیت (چربی زیر پوست ران و کپل) انجام نگرفته است، اما پزشکان شاهد مقداری بهبودی سلولیت بعد از جراحی بوده‌اند.

آیا استفاده از لیپوماتیک از افتادگی پوست جلوگیری می‌کند؟

همزمان که چربی بواسطه لوله ارتعاش دهنده بیرون مکیده می‌شود، پوست و بافت عضله با سرعت و پیشرفت بهتری به یکدیگر می‌پیوندند و حالت کشیدگی در ناحیه تحت درمان رخ می‌دهد. این امر بیشتر اثر سفت کنندگی ایجاد می‌کند تا افتادگی پوست.

آیا امکان استفاده از چربی خود بیمار در جای دیگر وجود دارد؟

بله. بدلیل آنکه دو تکنیک لاغری لیپوماتیک و بادی جت بسیار ملایم هستند، چربی که از بدن خارجی می‌گردد سالم و دست نخورده باقی می‌ماند. این چربی سالم و دست نخورده را می‌توان در جای دیگری از بدن استفاده کرد. بیمارانی که از ژل‌های پرکننده مانند رستالین یا ژویدرم استفاده می‌کنند، می‌توانند این گزینه را امتحان کنند. چربی کاملا طبیعی است زیرا از بدن خود بیمار گرفته شده و دوام بیشتری دارد.

لیپوساکشن بادی جت با لیپوساکشن لیزری چه تفاوتی دارد؟

چندین نوع تکنیک لاغری با لیزر قابل دسترس است مانند لیپواسمارت و لیپوپرو. لیپوساکشن لیزری در خارج کردن بافت‌های چربی کم حجم مناسب است (مانند ناحیه گردن) و در سفت کردن پوست هم عملکرد خوبی دارد. به همین دلیل این گزینه را پیشنهاد می‌کنیم. بسیاری از پزشکان به منظور خارج کردن چربی لیپوساکشن لیزری را همراه با لیپوساکشن بادی جت انجام می‌دهند. لیپوساکشن بادی جت قادر است چربی را به بهترین نحو از بین ببرد و فیبر لیپوساکشن لیزری نیز پوست را سفت می‌کند. پزشکان بیشتر ترجیح می‌دهند فقط از لیپوساکشن لیزری استفاده کنند.مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان