رفع سلولیت با لیپوماتیک: درمان پوست پرتقالی و فرورفتگی پوست بدن

رفع سلولیتسلولیت یک رخداد طبیعی است که تقریبا 90 درصد زنان و 10 درصد مردان را در طول عمرشان تحت تاثیر قرار می‌دهد. از دیدگاه سطحی، سلولیت به صورت پوست ناصاف یا دارای گودی به نظر می‌رسد. با این حال، روند ایجاد سلولیت بیش از عمق پوست است. جمع شدن پوست هنگامی اتفاق می‌افتد که لایه چربی زیر پوست در برابر بافت همبند فشار وارد می‌کند و بیرون می‌زند، و باعث ایجاد ظاهر پوست پرتقالی یا پنیر مانند می‌شود. از لحاظ فنی، سلولیت خطرناک و حتی ناراحت کننده نیست، اما ممکن است برای برخی افراد از نظر زیبایی آزار دهنده باشد. در نتیجه صنعت زیبایی صدها کرم مختلف، لوسیون، پودر و "درمان" برای کاهش ظاهر سلولیت تولید کرده است. شما می‌توانید ظاهر سلولیت را با یک روش طولانی مدت، و حداقل تهاجمی، به نام لیپوماتیک کاهش دهید. بسیاری از درمان‌های ضد سلولیت به طور سطحی بر سلولیت تمرکز می‌کنند و درمان را روی پوست انجام می‌دهند. تنها لیپوماتیک است که نوارهای فیبری زیر پوست را درمان می‌کند، در حالی که پوست را ضخیم می‌کند و به آن انعظاف پذیری می‌بخشد.

درجه بندی سلولیت


در اینجا چهار مرحله ایجاد سلولیت مطرح شده است که ممکن است در سن 16 سالگی در زنان آغاز شود.

 • درجه 0: هیچ سلولیتی وجود ندارد
 • درجه 1: در هنگام ایستادن پوست صاف است و برجستگی و ناصافی در هنگام نشستن ظاهر می‌شود.
 • درجه 2: ظاهر پوست پرتقالی یا پنیری در حالت نشسته یا ایستاده.
 • درجه 3: ظاهر پوست پرتقالی در هنگام نشستن یا ایستادن همراه با مناطق عمیق بالا و پایین رفته.

 

چه چیزی باعث سلولیت می‌شود؟


چه چیزی باعث سلولیت می‌شودسه مشکل ساختاری وجود دارد که باعث ظاهر سلولیتی می‌شوند.

 • ابتدا گروه‌های بافت همبند زیر پوست شما در اطراف سلول‌های چربی می‌توانند تنگ و غیر قابل انعطاف شوند.
 • دوم، تجمعات بزرگ چربی که توسط نوارهای سخت گیر افتاده اند، و در برابر پوست فشار می‌آورند.
 • در نهایت، پوست نازک باعث حتی بدتر شدن سلولیت می‌شود. و شما می‌دانید که این به چه معنی است – ظاهر ناصاف، پوست پرتقالی که شما را بدشکل می‌کند.

سایر عوامل مرتبط با سلولیت شامل سن، وراثت، هورمون‌ها، وزن و تفاوت‌های جنسیتی در ساختار پوست می‌باشند. به همین دلیل است که هر درمان سلولیت موثر باید فراتر از چربی و سطح پوست را شامل شود. لیپوماتیک اولین درمان سلولیت است که برای دستیابی به نتایج طولانی مدت به ساختار سلولیت حمله می‌کند.

لیپوماتیک چیست؟


 

لیپوماتیک چیستلیپوماتیک تنها روش حداقل تهاجمی است که برای حمله به ساختار سلولیت زیر پوست شما طراحی شده است. این فرآیند نتایج طولانی‌تری پس از یک درمان کوتاه به همراه دارد.

عمل لیپوماتیک برای چه کسانی مناسب است؟


لیپوماتیک برای زنانی که به طور قابل توجهی اضافه وزن ندارند، اما در ران‌های خود سلولیت خفیف تا متوسط دارند، بهترین نتایج را به ارمغان می‌اورد.

لیپوماتیک چه تفاوتی با سایر درمان‌های سلولیت دارد?


کرم‌ها، لوسیون‌ها، قرص‌ها و بسیاری از درمان‌های سلولیت دیگر باید به صورت مکرر برای درمان ظاهر سلولیت استفاده شوند. و در حالی که خوش اندام ماندن از طریق رژیم غذایی و ورزش، همیشه ایده خوبی است، هیچ مقدار عرق کردن و یا گرسنگی کشیدن، تاثیر قابل توجهی بر ظاهر ناصاف پوست نخواهد گذاشت. چرا؟ زیرا سلولیت یک مشکل چربی نیست. مشکل در زیر پوست شما نهفته است، جایی که دیگر درمان‌ها به آن دسترسی ندارند. اما لیپوماتیک متفاوت است. این روش اولین و تنها درمان سلولیت است که مشکلات ساختاری واقعی زیر پوست را هدف قرار می‌دهد تا به شما نتایج ثابت و طولانی مدت از یک درمان ساده سلولیت را ارائه دهد.

روش


روشلیپوماتیک نتایجی را به همراه می‌آورد که بادوام است و همه اینها به یک جلسه درمان ضد سلولیت نیاز دارد. در اینجا فرآیندی که می‌توانید در طی عمل خود انتظار داشته باشید، مطرح شده است:

 • پزشک نواحی دارای سلولیت که باید درمان شود را با ماژیک علامت گذاری می‌کند
 • چند برش ریز به اندازه نوک خودکار ایجاد می‌شود
 • بیهوشی موضعی یا محلول بی حسی استفاده می‌شود (شما در طی مراحل به هوش هستید)
 • کانولای مخصوص لیپوماتیک داخل محل برش‌ها قرار داده می‌شود
 • پزشک شما از کانولای لیپوماتیک برای موارد زیر استفاده می‌کند:

o تخلیه تجمعات چربی

o درمان ناصافی پوست با آزاد کردن نوارهای فیبری که پوست را می‌کشند

o تحریک تولید کلاژن برای افزایش عمق و کشش پوست جهت داشتن ظاهر صاف‌تر

 • چربی مایع به آرامی بیرون کشیده می‌شود
 • کل پروسه باید حدود 1 تا 1.5 ساعت طول بکشد

 

کانولای لیپوماتیک برای سلولیت چگونه کار می‌کند؟


یک کانولای بسیار کوچک (یا لوله ای در حدود اندازه نوک خودکار) زیر پوست قرار می‌گیرد. کانولای به صورت خاص طراحی شده لیپوماتیک با فرکانس فروسرخ ارتعاش می‌کند تا الیاف بافت همبند را منقطع کند. این کار باعث افزایش ضخامت و کیفیت پوست شما می‌شود، در حالی که به طور همزمان نوارهای فیبری که پوست را می‌کشند را آزاد می‌کند و باعث می‌شود ظاهر پوست پرتقالی مرتبط با سلولیت به حداقل برسد. در نهایت، کانولای لیپوماتیک برای کاهش تجمعات برجسته چربی استفاده می‌شود که از طریق نوارهای فیبری زیر پوست شما وارد می‌شود.

 

پس فرآیند چه اتفاقی می‌افتد؟


بعد از انجام لیپوماتیک برای درمان سلولیت مراقبت‌ های زیر توصیه می‌شود:

 • شما کبودی و ناراحتی را تجربه خواهید کرد، و مقدار کمی مایع ممکن است از محل برش نشت کند. پزشک ممکن است از شما بخواهد گن لیپوماتیک بپوشید
 • پس از یک یا دو روز قادر به بازگشت به فعالیت‌های عادی خود هستید و پس از یک تا دو هفته، می‌توانید تمرینات شدیدتری را ادامه دهید
 • نتایج شما تا سه الی دوازده ماه آینده رو به بهبود خواهد بود

سوالات رایج


برخی از سوالات رایج مردم درباره درمان سلولیت با لیپوماتک عبارت اند از:

درمان‌های بی شماری وجود دارد که ادعا می‌کنند سلولیت را از بین می‌برند. اما این درمان‌های دیگر ماساژ، دستگاه‌های انرژی خارجی، کرم‌ها و لوسیون‌ها  تنها می‌توانند با اثر کردن بر روی سطح پوست، سلولیت را به صورت سطحی درمان کنند. این درمان‌ها نیاز به اعمال دارو به صورت روزانه یا هفتگی دارند و نتایج اغلب متناقض هستند. لیپوماتیک اولین و تنها درمان سلولیت است که با مشکلات واقعی زیر پوستی مقابله می‌کند تا یک نتیجه ثابت شده طولانی مدت پس از یک درمان ساده حاصل شود.

لیپوماتیک با سال‌ها تحقیق بالینی مورد تایید می‌باشد. مطالعات نشان داده است که ضخامت پوست شما را 25٪ و کشش پوست شما را 29٪ افزایش می‌دهد ادعاهای قابل توجهی که توسط هیچ درمان دیگری ارائه نشده است. پوست ضخیم تر و انعطاف پذیرتر می‌تواند به صاف و نرم شدن سطح پوست کمک کند تا ظاهر سلولیت را بهبود بخشد. علاوه بر این، 93 درصد از بیماران مورد بررسی از نتایج خود طی یک سال پس از این فرآیند راضی و یا بسیار راضی بودند، و همه آن‌ها درمان سلولیت با لیپوماتیک را به دوستان، خانواده و یا همکاران خود توصیه می‌کنند.

از آنجا که ناحیه با بیهوشی موضعی بی حس می‌شود، در طی این روش ناراحتی حداقلی وجود دارد. ممکن است یک فشار جزیی را احساس کنید، اما احساس خفیفی است. بعد از درمان سلولیت با لیپوماتیک، ممکن است احساس درد اندکی، خیلی شبیه به درد بعد از تمرین فیزیکی، داشته باشید.

به طور متوسط، این فرآیند سلولیت 1 تا 2 ساعت زمان می‌برد. این زمان بستگی به اندازه ناحیه تحت درمان دارد.

خیر، لیپوماتیک می‌تواند تحت بیهوشی موضعی در کلینیک و به صورت سرپایی انجام شود.

نتایج فقط با یک درمان سلولیت توسط لیپوماتیک به دست می‌آید. نتایج شما تا سه الی دوازده ماه آینده بهبود خواهد یافت.

مطالعات بالینی نشان داده است که نتایج ممکن است یک سال یا بیشتر دوام داشته باشد. با این حال، حفظ رژیم غذایی سالم و ورزش ضروری هستند تا از نتایج درمان لیپوماتیک همچنان لذت ببرید.

جای برش‌ها بسیار کوچک هستند. با مراقبت مناسب، هر گونه زخمی به سختی قابل توجه خواهد بود. پزشک می‌تواند نوع پوست شما را ارزیابی کند و بهترین اطلاعات را در مورد پیشگیری از جای زخم به شما ارائه دهد.

درمان سلولیت با لیپوماتیک یک روش حداقل تهاجمی است که معمولا نیاز به بیهوشی موضعی دارد. اندکی کبودی خفیف ممکن است رخ دهد، اما شما می‌توانید در عرض یک یا دو روز به فعالیت‌های عادی خود بازگردید. ممکن است پزشک از شما بخواهد از یک گن لیپوماتیک برای یک دوره کوتاه پس از درمان استفاده کنید.

امروزه روش‌های زیادی برای درمان سلولیت ارائه می‌شوند ولی موثرترین روش لیپوماتیک است.

کرم‌ها و لوسیون‌ها

عنصر فعال موجود در کرم‌ها و لوسیون‌هایی که بدون نسخه فروخته می‌شوند، معمولا کافئین است. با استفاده از اسکراب قهوه که در بالا توضیح داده شد، بدون استفاده از مواد شیمیایی و عطرهای اضافی در یک محصول تولیدی، می‌توانید مزایای مشابهی را دریافت کنید.

موج درمانی صوتی

این درمان، شاک ویو کم انرژی را از طريق بافتی وارد می‌کند که موجب کاهش احتباس مايعات می‌شود و مولکول‌های چربی را تجزيه می‌کند. نتایج مطالعات مخلوط شده اند تا مشخص شود آیا هیچ مزیت کوتاه مدتی برای این روش وجود دارد.

لیزر یا نور درمانی

این درمان ممکن است در خارج از پوست و یا در یک روش تهاجمی، به طور مستقیم زیر پوست استفاده می‌شود. تاکنون تحقیقات در مورد روش غیر تهاجمی مثبت نبوده است. روش تهاجمی‌تر، نتایج بهتری را نشان می‌دهد که می‌تواند تا شش ماه طول بکشد.

درمان رادیو فرکوئنسی

گرم کردن پوست با استفاده از امواج رادیویی الکترومغناطیسی تولید کلاژن را افزایش داده و ظاهر سلولیت را کاهش می‌دهد. با این حال، مطالعات هنوز نشان نداده‌اند که این درمان موثر می‌باشد.

مزوتراپی

این درمان بحث برانگیز شامل تزریق داروهای بدون لیبل (داروهایی که برای بیماریهای دیگر تایید شده اما نه برای این شرایط) به طور مستقیم به بافت می‌باشد. این درمان اغلب نیاز به 10 جلسه یا بیشتر دارد. بسیاری از متخصصان معتقدند این درمان ثابت نشده است و ممکن است خطرناک باشد.

سابسیژن

این فرآیند یک روش جراحی جزئی است که برای کاهش ظاهر اسکار‌ها و چین و چروک‌ها با شکستن رشته‌های فیبروتیک ایجاد شده است. این درمان برای رفع سلولیت با نتایجی که تا دو سال ادامه می‌یابد، تایید شده است.

چربی‌های سالم

سطوح بالای انسولین، مقدار چربی بدن را افزایش می‌دهد. سلولیت ناشی از افزایش اندازه و تعداد سلول‌های چربی است و با بالا رفتن میزان مصرف کربوهیدرات‌های خالص (مثلا شکر)، بدن شما میزان تولید انسولین را افزایش می‌دهد. یکی از راه‌های موثرتر برای اینکه به حفظ وزن بدن خود، کاهش خطر ایجاد سلولیت و کاهش خطر ابتلا به دیابت کمک کنید، این است که رژیم حاوی کربوهیدرات خالص کم و چربی‌های سالم زیاد مصرف کنید.

کاهش وزن

کاهش وزن هم با کاهش میزان ظاهر سلولیت و هم با ایجاد شرایط بدتر همراه است. در یک مطالعه، محققان دریافتند که بسیاری از بیماران آن‌ها با کاهش وزن بهبود ظاهر سلولیت را نشان دادند آن هم زمانی که کاهش قابل توجهی در وزن و چربی در ناحیه عضلات ران تجربه شد. هنگامی که بیمارن با شاخص توده بدنی کوچکتر شروع به کاهش وزن می‌کردند، و کاهش وزن کمتری داشتند که بدون تغییر در درصد چربی عضلات ران بود، ظاهر سلولیت بدتر شد. مصرف یک رژیم سالم و غنی از ویتامین می‌تواند به کاهش ایجاد سلولیت و یا توقف پیشرفت آن کمک کند.

ویتامین C

ویتامین  C، ویتامین محلول در آب موجود در میوه‌های مرکبات، کلم بروکلی، توت فرنگی و اسفناج، بدن شما را در برابر رادیکال‌های آزاد و گونه‌های اکسیژن واکنش دهنده که در طول سوخت و ساز بدن ایجاد می‌شوند، محافظت می‌کند. ویتامین C همچنین به توانایی شما برای سوزاندن چربی مربوط است. خوردن غذاهای غنی از کلسیم، روی، پتاسیم و سلنیوم میتواند به بدن شما در سوزاندن موثرتر چربی‌ها کمک کند.

چای سبز

کاتچین موجود در چای سبز توجه رسانه‌ها را به خود جلب کرده است، زیرا اعتقاد بر این است که توانایی بدن شما برای سوزاندن چربی و کاهش وزن به طور بالقوه را افزایش می‌یابد. آنتی اکسیدان‌هایی که در چای سبز یافت می‌شوند، می‌توانند رکود ذهنی را کند کنند، التهاب را کاهش و سلامت قلب را بهبود دهند. ترکیبی از کاهش التهاب و کمک به سوزاندن چربی و کاهش وزن ممکن است به کاهش ظاهر سلولیت کمک کند.به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است