عمل لیپوماتیک غبغب: راهی موثر برای رفع چربی و پوست اضافه زیر چانه

عمل لیپوماتیک غبغب راهی موثر برای رفع چربی و پوست اضافه زیر چانه

غبغب یا پوست آویزان اطراف گردن می‌تواند نشانه‌ای از بیماری باشد. وقتی وزن شما افزایش می‌یابد، شما این افزایش وزن را در صورت و ناحیه گردن خود نیز نشان می‌دهید. پوست اضافی اطراف چانه شما، چهره شما را پیرتر نشان خواهد داد. شما با یک چهره پف کرده پیرتر به نظر می‌آیید. برخی اوقات حتی ورزش کردن نیز تاثیر اندکی در این نواحی می‌گذارد. راه حل این موضوع بسیار ساده است. عمل لیپوماتیک غبغب راحت ترین و امن‌ترین راه برای حذف چربی اضافی در ناحیه صورت شماست.

غبغب یا چربی اضافی در صورت چیست؟


عبارت است از حجم اضافی از چربی در زیر چانه یا در ناحیه گردن که ظاهری با دو چانه یا غبغب ایجاد می‌کند. خط چانه‌ای که توسط این بیماری ایجاد می‌شود و یا گردن پر یا گردی که در این بیماری مشاهده می‌شود، باعث می‌شود فرد پیرتر یا چاق تر از چیزی که هست به نظر بیاید. این افتادگی پوستی همانند چروک اطراف چشم ها و پیشانی باعث آزار بیماران می‌شود. با افزایش سن، و تقریبا از اواسط 30 سالگی کم کم تغییراتی در پوست گردن و قسمت های پایینی صورت ایجاد می‌شود. تغییرات زیر پوستی می‌تواند به همراه غبغب ( چانه افتاده با پوست آویزان و چند لایه در قسمت فک پایین و قسمت پایینی صورت) و یا در قسمت جلویی و ابتدایی گردن ( بخاطر تقسیمات عضله جلویی گردن با نام پلاتیسما) در فرد قابل مشاهده باشد. همزمان با چهل سالگی در فرد، این تغییرات زیر پوستی معمول‌تر و بیشتر قابل مشاهده است، و می‌تواند تا جایی پیش برود که قسمت پایین صورت و قسمت بالایی گردن پر و سنگین با خطوط نمایان، و گردن بیشتر و بیشتر آویزان و چاق دیده شود. اگر از زاویه کناری به صورت نگاه کنیم، قسمت برآمده و زاویه دار چانه کم کم شروع به محو شدن می‌کند. اگرچه، این امر می‌تواند ناشی از افزایش سن نیز باشد، گردن آویزان ویا در اصطلاح " گردن بوقلمونی" در ابتدا بیشتر با زاویه دید کناری دیده می‌شود تا اینکه بخواهید آن را از روبه‌رو و در آینه مشاهده کنید. برای افرادی که چاق تر هستند، و یا در افرادی که مستعد به چاقی هستند، قسمت جلویی و بالایی گردن می‌تواند ناحیه ای برای انباشت چربی باشد. در نمونه های پیشرفته مثل این حالت، چربی باعث پوشاندن قسمت ماهیچه ای گردن شده و باعث می‌شود گردن بزرگتر و چاق تر به نظر برسد و یا در اصطلاح " غبغب " ایجاد شود.

مزایای لیپوماتیک غبغب چیست؟


مزایای لیپوماتیک غبعب چیست؟

این تکنولوژی پیشرفته از نیرو موثر ویبره و چرخش به صورت ملایم بهره می‌برد تا هر فرد بتواند از مزایای لیپوماتیک لذت ببرد. روش لبپوماتیک دارای مزایای زیر است:

 • آخرین تکنولوژی تایید شده
 • بدون بیهوشی عمومی
 • چربی ها را به طور موثر تر و یکنواخت حذف می‌کند
 • با روش تیوبی سرد انجام می‌شود. بدون خطر سوختگی در بافت
 • بدون هیچ گونه کبودی یا آسیب بافتی
 • با روش سرپایی در مطب
 • با روش انجام ویبره سه بعدی که چربی ها را به آرامی تجزیه کرده و از بین می‌برد
 • این لرزش ها باعث تحریک کلاژن پوستی برای کمک به سفتی و صافی پوست می‌شود

این روش برای چه کسانی موثر است؟


شما مستعد ابتلا به غبغب هستید اگر:

 • اگر شما چربی اضافی در قسمت زیرین چانه خود دارید
 • سیگار نمی کشید
 • شما چه از لحاظ فیزیکی و چه از لحاظ روحی سالم هستید
 • انتظارات واقعی و منطقی از این روش دارید

لیپوماتیک گردنی به تنهایی برای بیماران جوانی که مقدار  بافت چربی متوسطی دارند مناسب تر است، اما بیماران با سن بالاتر، ممکن است به هردوی لیپومای گردنی و لیفت گردنی برای حذف افتادگی پوستی برای حصول بهترین نتیجه، نیاز داشته باشند.

کاربرد های لیپوماتیک


برخی از کاربرد های روش لیپوماتیک برای غبغب عبارتند از:

 • برآمدگی چربی گردن
 • غبغب
 • چربی اضافی در ناحیه گردن و چانه
 • چربی اضافی در زیر چانه
 • افتادگی در چانه
 • موارد تعریف نشده
 • چانه ضعیف
 • عضلات ضعیف فک

مشاوره قبل از درمان


همه افراد شبیه هم نیستند، همین طور همه گردن ها نیز شبیه هم نیستند. واضح است که برخی از گردن ها فقط بیماری محدودی دارند، در حالیکه برخی دیگر می توانند مشکلات بزرگتر و یا چند بیماری داشته باشند. بنابراین، درمان باید مختص با بیماری فرد باشد و ممکن است یک درمان بسیار ساده ویا یک درمان بسیار پیشرفته و ترکیبی باشد. در این موارد مشاوره صحیح توسط  پزشک ماهر و متخصص در مورد مشکل شما در روند درمان شما نقشی کلیدی و حیاتی دارد.

 

مراقبت های قبل از لیپوماتیک


پس از مشاوره با پزشک متخصص، شما باید به یک سری از توصیه ها عمل کنید که در کاهش عوارض ناشی از عمل لیپوماتیک قبل و بعد از آن مهم هستند. در این بخش برخی از این توصیه هایی که توسط پزشک به بیمار داده می شود، آورده شده است.

 • سیگار کشیدن را حداقل تا سه هفته به عمل جراحی ترک کنید زیرا که نیکوتین موجود در آن در سرعت بهبود بیماری اثر دارد
 • مصرف کافئین را کم کنید
 • داروهایی که توسط جراح به شما دده می شود را با دقت مصرف نمایید.

پروسه عمل


پروسه عمل

با وجود جراحی و خارج کردن مقدار زیادی چربی از قسمت زیر چانه شما که باعث چاق تر دیده شدن این قسمت می شد، ممکن است باز هم غبغب در شما باقی مانده باشد. عمل لیپوماتیک در قسمت چانه انجام می شود تا ظاهر غبغب که بخاطر انباشت چربی در این ناحیه  بوجود آمده است را بهبود ببخشد. همچنین این عمل به بهبود ظاهری گردن و فک پایین نیز کمک می کند.

انباشت مقدار زیادی چربی در قسمت زیر چانه ظاهری نامناسب از شما را به دیگران ارائه می دهد. پزشکان به وسیله عمل لیپوماتیک قادرند این چربی اضافی را از بدن شما خارج کنند. عمل زیبایی لیپوماتیک چانه  مثل سایر عمل های جراحی زیبایی به وسیله بی حسی موضعی انجام می شود و در حدود 45 دقیقه طول می کشد. بهترین نتایج از این گونه اعمال جراحی مورد انتظار هستند. عوارض جانبی بسیار پایینی دارند و در کوتاه ترین زمان بهبود می یابند. نحوه برش چربی در این جراحی منحصر به فرد می باشد و در این جراحی به وسیله ویبره سه بعدی که چربی ها را از هم باز می کند صورت می گیرد. پس از آنکه چربی ها از هم جدا شدند به راحتی و در روشی امن توسط لوله هایی کوچک از بدن خارج می شوند. برخی از بیماران اظهار داشته اند که در طول عمل و در اثر لرزش ویبراتور دچار احساس قلقلک نیز شده اند، به همین خاطر به این روش اسم " لیپو قلقلکی " داده اند.

بهبود پس از عمل لیپوماتیک غبغب


این عمل یک روش خیلی تهاجمی نمی باشد و طول درمان بسیار طولانی بعد از جراحی نیاز ندارد.

 • شما ممکن است برای 2 تا 3 روز احساس درد یا ناراحتی داشته باشید
 • بعد از جراحی قسمت درمان شده ممکن است قرمز و متورم شده باشد
 • قبل از رفتن به سر کار، شما ممکن است نیاز به 5 تا 6 روز استراحت داشته باشید.

مراقبت های بعد لیپوماتیک غبغب


مراقبت های بعد لیپوماتیک غبغب

همان طور که توصیه های قبل از عمل جراحی برای بیمار حائز اهمیت می باشد، توصیه های بعد از جراحی نیز برای به حداقل رساندن عوارض عمل و بهبود سریع و راحت بیمار بعد از جراحی مهم است. پزشک شما در زمان مرخصی از بیمارستان به شما لیستس از توصیه ها را ارائه می دهد که باید رعایت کنید. این توصیه ها شامل:

 • پوششی تنگ و متراکم به شما داده می شود تا اطراف چانه تان را بپوشانید تا تورم و التهاب را به حداقل برسانید.
 • حداقل برای یک هفته استراحت کنید.
 • برای درمان سریع از سیگار کشیدن به مدت دو هفته خودداری نمایید.
 • از شما خواسته می شود تا برای دو هفته هیچ گونه جسم سنگین و یا کار سنگین انجام ندهید.

نتایج


نتایج

بیشتر بیماران بلافاصله بعد از جراحی نتایج قابل توجه از بهبود در مشکل خود را می بینند اگرچه بهبود کامل معمولا بعد از 6 تا 12 هفته پس از عمل جراحی حاصل می شود. با وجود اینکه چانه و گردن با افزایش سن تحت تاثیر قرار می گیرند، اگر بیمار سالم بماند و وزن متناسبی داشته باشد، معمولا نتایج جراحی برای مدت طولانی در فرد باقی می ماند. افزایش و یا کاهش وزن زیاد می تواند نتایج جراحی را تحت تاثیر قرار دهد، در نتیجه بیماران معمولا رژیم غذایی مناسب یا ورزش مداومی در برنامه خود دارند.

آیا این روش خطر دارد؟

عوارض جانبی معمول عمل لیپوماتیک شامل کبودی، تورم، درد و بی حسی در ناحیه جراحی شده می باشد. ایجاد زخم در افراد مختلف با توجه به ژنتیک فرد در بهبود پوستی متغیر است. اما با توجه به این که در عمل لیپوماتیک برش ایجاد شده بسیار جزیی می باشد در نتیجه زخم ایجاد شده نیز بسیار جزیی خواهد بود. از آنجایی که عمل لیپوماتیک به بیهوشی نیاز ندارد و برای قسمت کوچکی از بدن انجام می شود، این روش جزو امن ترین جراحی هاست که با عوارض بسیار کمی همراه است.

هزینه لیپوماتیک غبغب چقدر است؟


هزینه عمل لیپوماتیک غبغب با توجه به میزان چربی خارج شده از بدن و میزان پیچیدگی عمل متفاوت است. پزشک شما در زمان مشاوره در مورد هزینه های جراحی و احتمال سایر روش های درمانی با شما مثل جراحی پوست گردن، یا ایمپلنت چانه، صحبت خواهد کرد. همچنین در این مشاوره ها شما می توانید سایر هزینه های بیمارستانی و هزینه بی حسی را نیز از پزشکان پرس و جو کنید.

سایر فاکتور هایی که هزینه های عمل لیپوماتیک شما را افزایش می دهند عبارتند از:

 • وسیله پوششی که به چانه خود می بندید
 • سایر آزمایشات بعد و قبل از جراحی

 

سوالات متداول


برخی از سوالات رایج مردم درباره روش لیپوماتیک برای برداشتن غبغب عبارتند از:

چگونه بیمار با وجود روش ها و انتخاب های مختلف تصمیم بگیرد که با چه روشی غبغب یا افتادگی پوستی خود را درمان کند؟

 • اول، مشخص کنید چه عاملی باعث افتادگی پوست شما می‌شود برای مثال پوست، ماهیچه، چربی، استخوان، غده.
 • دوم، زمان درمان و بودجه ای که برای درمان می توانید صرف کنید را مشخص کنید.
 • مهم تر از همه، با یک پزشک ماهر که همه این جراحی ها را انجام می دهد مشورت کنید تا بفهمید با کدام روش مناسب ترین نتیجه برای بیماری شما حاصل می‌شود.

روش های دیگر برای رفع غبغب چیست؟

با توجه به اینکه علت های بروز بیماری غبغب متعدد هستند، روش یکسانی برای درمان آن وجود ندارد که بگوییم این روش "بهترین" روش درمان این بیماری می باشد. روش های کلی درمان غبغب عبارتند از اعمال جراحی زیبایی و درمان های غیر جراحی.

روش های غیر جراحی

به طور معمول،در روش های غیر جراحی  از تزریق استفاده می شود. (مثل بوتاکس، جوویدرم، کیبلا و  غیره) یا از ابزاری استفاده می شود که غبغب را کاهش می دهد. برای مثال، چربی اضافی گردن می تواند توسط یخ زدگی یا گرما دادن یا توسط روش های غیر جراحی در مطب پزشک به وسیله بی حسی موضعی حل شود. بوتاکس به غده بزاقی برای انتشار آن و یا به عضله پلاتیسما تزریق می شود. از فیلتر های صورت برای کمک به افرادی که چانه ضعیفی دارند ممکن است استفاده شود. روش های غیر جراحی همچنان نتایج درخشان و قابل توجهی که فرد از جراحی های پلاستیک بدست می آورد، ندارند اما ممکن است برای برخی از بیماران مناسب باشد. در مقایسه با جراحی پلاستیک، همه روش های غیر جراحی، نتایج جزیی دارند که در طول زمان گسترده تر می شوند. نتایج حاصل از روش های غیر جراحی معمولا کوتاه مدت و موقتی هستند. به علاوه، برای حصول نتایج قابل توجه در گردن و چانه، اغلب این روش ها باید تکرار شوند.

روش های جراحی

جراحی های پلاستیک برای بیماران غبغب یا بیمارانی که پوست آویزان دارند، در زمانی کوتاه، نتایج قابل لمس و بهبودی های طولانی مدتی ایجاد می کنند. جراج پلاستیک می تواند چربی گردن را کاهش دهد، عضلات گردنی را سفت تر کند، پوست آویزان را صاف تر کند، یا حتی چانه ضعیف را قوی تر نماید. جراحی های پلاستیک ممکن است شامل انواع روش های جراحی گردن مثل لیپوساکشن، ایمپلنت گردن، و لیپوساکشن صورت باشد که چربی صورت و گردن را کاهش می دهد. ایمپلنت چانه به چانه های ضعیف کمک می کند تا عملکرد مناسب خود را بدست بیاورند. جراحی گردنی به پوست گردن کمک می گند صاف تر شده و به عضلات آن کمک می کند کشیده تر شود. هزینه های اعمال جراحی پلاستیک بر اساس نوع جراحی و بیمار متفاوت است.

"کپی فقط با ذکر منبع و لینک بلامانع است."به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است