لیپوماتیک باسن: بهترین راه برای کوچک ، گرد و خوش فرم کردن باسن

لیپتوماتیک باسن

تلاش برای از بین بردن چربی‌های اضافی که در قسمت باسن جمع شده اند می‌تواند نا‌امیدکننده باشد. غالبا رژیم و ورزش به تنهایی برای از بین بردن این چربی‌ها کافی نیستند. در این گونه موارد بسیاری از مردم که می‌خواهند به بدن زیبایی برسند به سمت انجام لیپوماتیک می­روند.لیپوماتیک که یکی از معروف ترین عمل‌های جراحی پلاستیک است. لیپوماتیک یک عمل امن و تایید شده است که میلیون‌ها نفر برای بهبود شکل بدن و از بین بردن دقیق و مناسب چربی‌های ته نشین شده استفاده می‌کنند. لیپوماتیک باسن می‌تواند باعث بهتر شدن شکل و اندازه باسن شود تا یک نتیجه عالی بدست آید. لیپوماتیک باعث کاهش اندازه و حجم و همچنین تقارن و نرمی مناسب باسن می‌شود. نباید بیشتر از 40 درصد از چربی ها حذف شود تا شکل مناسب مورد نیاز حاصل شود.

لیپوماتیک باسن


باسن بر خلاف سایر قسمت‌های بدن شامل مقدار کمی عضلات عصبی(عصب و رگ‌های خونی) است. این چربی‌های زیر پوستی در باسن تقریبا متقارن هستند و مانند سایر اعضای بدن فیبری نیستند. این ویژگی اساسی باسن باعث می‌شود تا عمل لیپوماتیک راحت تر انجام شود و نتایج بهتر و راحتتری حاصل شود. همانطور که گفته شد داشتن مقداری چربی در باسن بسیار ضروری می‌باشد. این مقدار چربی باعث محافظت از  اسکلت استخوانی هنگام نشستن ­می­شود. بدون داشتن این مقدار چربی انجام فعالیت‌ها نسبتا سخت و دردناک خواهد بود. چربی‌های باسن همچنین در ایجاد شکل چشم نواز و تشکیل قوس طبیعی و زیبای باسن مهم هستند. هدف از لیپوماتیک کمر و باسن حذف کردن مقدار مناسبی از چربی از بافت‌های چربی و باقی گذاشتن مقدار چربی کافی برای حفظ شکل طبیعی بدن برای بدست آوردن شکل مناسب و طبیعی بدن است.

درمان باسن با لیپوماتیک


شاید به نظر برسد باسن  تنها یک عضو و بزرگ است اما باسن یک اسم کلی است که در واقع شامل چندین قسمت خاص و کوچک می‌شود. که هریک از این قسمت‌ها باید به صورت جداگانه در عمل لیپوماتیک درمان شود.

لایه چربی لومبو ساکرال


که در قسمت پایین پشت کمر قرار دارد. چربی های لمبو ساکرال در ناحیه‌ای که کمر به باسن متصل می‌شود گفته می‌شود. چون این قسمت ناحیه اصلی ستون فقرات است بافت های زیر پوستی عضلات عصبی متفاوتی قرار دارد. بنابراین در انجام عمل لیپوماتیک در این ناحیه دقت زیادی انجام می‌شود.

خط زیر ماهیچه سرینی یک خط مشخص است که باسن را از ران جدا می‌کند. این خط همیشه در همه افراد متمایز و مشخص نیست. بیشتر افراد ترجیح می‌دهند این خط کاملا مشخص باشد و باسن دایروی مانند باشد. دکتر در این قسمت با احتیاط عمل خواهد کرد لیپوماتیک زیاد در این ناحیه باعث مشکل و عیب خواهد و تنها جنبه زیبایی نخواهد داشت. برداشتن مقدار زیادی چربی در این قسمت ممکن است نشستن را با مشکل رو به رو کند و همچنین ممکن است باعث یک تو رفتگی غیر طبیعی در بالای پا ها شود که با انجام حرکات خاصی مانند خم شدن و کارهای کششی کاملا مشخص شود.

که همچنین رول موزی شکل نامیده می‌شود. این ناحیه چربی که بین خط ماهیچه سرینی باسن و قسمت بالای ران جمع می‌شود شبیه به یک موز است. این لایه موزی شکل به خاطر اضافه وزن معمولا در این قسمت بدن ایجاد می­شود. لیپوماتیک باسن می‌تواند مقداری از وزن را کم کند و باعث انقباض پوست شود و چروک های ظاهری پوست را از بین ببرد. این عمل شامل برداشتن چربی از اطراف پهلوها و بغل ران‌ها و باسن می‌شود. کوچک کردن طول چروک ماهیچه سرینی  باعث ایجاد سطح پیوسته صاف بین باسن و ران می‌شود. که باعث می‌شود ران ها بلندتر و لاغرتر به نظر برسند. و باعث می‌شود باسن بالاتر به نظر برسد. اما در این ناحیه نیز جراح با احتیاط مقداری چربی که برای نشستن ضروری است باقی خواهد گذاشت.

این چربی‌های بیرونی باسن و ران از قسمت‌های اصلی دردرمان لیپوساکشن باسن است. این نواحی راحتتر لیپوساکشن می‌شوند. این نواحی بدون کار زیاد به راحتی درمان می‌شود و معمولا باعث زیبایی خارق العاده ای می‌شود. حذف کردن این چربی‌ها باعث می‌شود پا صاف تر شود و شکل پا ها بلند تر و لاغر تر شود.

چه افرادی برای انجام عمل لیپوماتیک مناسب هستند؟


چه افرادی برای انجام عمل لیپوماتیک مناسب هستندبرای تعیین افرادی که واجد شرایط برای عمل لیپوماتیک هستند دکتر به دنبال معیارهای خاصی خواهد بود.لیپوماتیک برای افراد زیر مناسب باشد:

 • شما تقریبا دارای وزن ایده آلی هستید
 • قسمت خاصی از بدن با انجام رژیم و ورزش شکل مناسب را پیدا نمی‌کند.
 • فرد سیگار نمی­کشد یا به ندرت استعمال می‌کند.
 • فرد دارای سلامتی کلی است( جراح تاریخچه سلامتی فرد را در نظر خواهد گرفت).
 • پوست فرد دارای خاصیت الاستیک مناسبی است.
 • فرد انتظارات معقولی داشته باشد.

در مورد نظر برای انجام عمل لیپوماتیک باسن معمولا فرد دارای باسن بزرگ و برجسته است که به دنبال کاهش اندازه کلی باسن هستند. در بیشتر موارد افراد دارای لایه چربی ضخیمی در روی سطح باسن هستند. هرچند همه افراد شاید معیارهای بالا را نداشته باشند. داشتن معیارهای بالا فرد را برای انجام عمل لیپوماتیک مناسب می‌کند.

اقدامات قبل از لیپوماتیک


فرد باید یک هفته قبل از انجام عمل تغییرات موقتی را باید انجام دهد.

 • سیگار نکشید. نیکوتین طول دوره ریکاوری را طولانی خواهد کرد و وضعیت بعد از عمل جراحی را بغرنج تر خواهد کرد. همچنین بعد از عمل جراحی فرد باید حداقل تا یک هفته بعد عمل نیز نیکوتین مصرف نکند. دکتر همچنین فرد را به ترک سیگار برای سلامت جسمانی در آینده تشویق خواهد کرد.
 • از آسپرین و ایبو پروفن استفاده نکنید. این دارو‌ها با فرآیند طبیعی لخته شدن خون در تداخل است. فرد همچنین یک هفته بعد از عمل نیز از مصرف آسپرین جلوگیری کند. اگر سر‌درد یا درد دیگری دارید. از اکتامینوفن (تیلونال) استفاده کنید.
 • از مکمل‌های گیاهی استفاده نکنید. مکمل‌های گیاهی مانند گیاه گل راعی، جینگو بیلوبا، چای سبز، گیاه جینسینگ، سیر می‌تواند روی بی حسی یا بیهوشی اثر منفی داشته باشد. دکتر به فرد توصیه می‌کند که از مصرف مکمل­های گیاهی دو هفته قبل از عمل جراحی جلوگیری کند. تنها مکمل گیاهی که مصرف آن قبل عمل جراحی توصیه می‌شود کرم و روغن آرنیکا است. این گیاه دارویی معمولا برای کاهش تورم یا کاهش درد ماهیچه و درمان زخم­ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.

طرز انجام عمل لیپوماتیک


طرز انجام عمل لیپوماتیکدر انجام عمل لیپوماتیک باسن، دکتر یک دستگاهی که کانولا نام دارد استفاده می‌کند دارای یک لوله بسیار نازک است که دکتر به آرامی آن را داخل لایه چربی باسن قرار می‌دهد. سپس از طریق ارتعاشات 360 درجه ای این لوله باریک، بافت های اضافی چربی از یک دیگر جدا و تخریب می شوند و بصورت رقیق شده با عمل مکش و بوسیله دستگاه ساکشن از بدن خارج می شوند. در حین انجام عمل جراحی فقط از بی حسی موضعی استفاده می‌شود. و فرد بی ­هوش نمی‌شود. در این روش  درمان سریعتر انجام می‌شود و نتیجه عمل نسبت به سایر روش‌ها بهتر خواهد بود. در حین انجام عمل لیپوساکشن دکتر لایه چربی بیرونی را حذف می‌کند و قسمتی که لازم است را به زیبایی و گرد مانند برش می‌دهد. با توجه به فیزیک فرد، دکتر ممکن لیپوساکشن را در اطراف باسن مانند کمر و ران و پهلو‌ها انجام دهد. در طول انجام عمل دکتر همه معیارهای فرد را در نظر خواهد گرفت که شامل خاصیت الاستیک پوست و تناسب کلی اندام فرد است و فرد به فرد فرق می‌کند.

مراقبت های پس از لیپوماتیک باسن


مراقبت

زمانی که فرد عمل جراحی برای درمان یا زیبایی انجام می‌دهد. مراقبت بعد از عمل جراحی نیز به انداره عمل مهم است. دکتر جراح می‌تواند فرد را درمان کند و احساس و شکل بهتر را فراهم کند اما بعد از عمل جراحی به میزان زیادی هر چه رخ دهد و نتیجه باشد به خود فرد بستگی دارد. برای دستیابی به درمان کامل لیپوماتیک، بسیار مهم است که فرد از ناحیه اطراف عمل جراحی لیپوماتیک بعد از عمل مراقبت کند. طول زمان درمان لیپوساکشن باسن با لیپوماتیک سایر قسمت‌های بدن یکسان است. بعد از عمل جراحی خصوصا در روزهای اول فرد باید هنگام نشستن بسیار دقت کند. مراقبت‌های بعد از انجام عمل جراحی کمک می‌کند تا بهبودی بهتر حاصل شود و ناحیه عمل شده مانند قبل عمل جراحی نشود. عدم توجه به مراقبت‌های بعد عمل ممکن است باعث هدر رفتن وقت و پول عمل جراحی شود. بنابراین توجه به این مراقبت‌ها بسیار مهم است.

 • بلافاصله بعد از عمل جراحی، فرد باید گن لیپوماتیک  را به مدت دو تا سه هفته بپوشد. این گن لیپوماتیک کمک می‌کند تا مایعات حفظ شود و تورم کاهش یابد و بدن شکل مناسب خود را حفظ کند. گن لیپوماتیک همچنین ناحیه عمل شده را از حرکات روزانه و کبودی و ضربه خوردن محافظت می‌کند. بنابراین پوشیدن گن لیپوماتیک در تمامی لحظات بعد عمل ضروری است.
 • فرد باید چندین روز از استراحت کند و از برداشتن وسایل سنگین و انجام تمرینات سنگین به مدت 4 تا 6 هفته جلوگیری کند. در طول این مدت فرد باید نوشیدنی زیاد مصرف کند و استراحت کافی داشته باشد.

آیا در سایر قسمت‌های بدن با چربی بدست آمده از عمل جراحی لیپوماتیک می‌توان استفاده کرد؟


بله. در این فرآیند که تزریق یا پیوند چربی نامیده می‌شود جراح چربی های بدست آمده از عمل جراحی لیپوماتیک باسن را تصفیه می‌کند و ناحیه دیگر بدن تزریق می‌کند.

چگونه از بازگشت چربی در باسن جلوگیری کنیم؟


 

بازگشت چربیعمل جراحی لیپوماتیک فقط چربی های موجود را حذف می‌کند و از ایجاد چربی های جدید جلوگیری نمی‌کند. و ممکن است دوباره باحالت اولیه قبل عمل باز گردد. برای اطمینان از اینکه بدن شکل جدید خود را حفظ می‌کند فرد باید عادت­های خوب و جدیدی در خود به وجود آورد تا نتایج لیپوساکشن حفظ شود.

سالم غذا بخورید

مصرف  غذاهای کربوهیدرات دار  مانند پاستا، برنج و نان وغیره و شکر و چربی های اشباع شده را کم کنید. به جای کم غذا خوردن، فرد روی خوردن غذاهای بهتر مانند میوه های تازه و سبزیجات و چربی های سالم و حبوبات و پروتئین های بدون چربی که برای سلامتی لازم است استفاده شود.

نوشیدنی به میزان کافی مصرف کنید

8 لیوان آب در روز بنوشید. هر چند که این مقدار وابسته به وزن فرد و وضعیت فرد بستگی دارد. در این مورد با دکتر خود مشورت کنید که چه میزان آب برای شما مناسب است. مصرف مناسب آب به حفظ نرخ متابولیسم سلامتی و رژیم غذا و کنترل گرسنگی کمک می‌کند.

وعده غذایی را حذف نکنید

یک صبحانه مغذی اساس یک رژیم غذایی سالم است زیرا احساس گرسنگی در طول روز کاهش می‌دهد و زیاده خوری جلوگیری می­کند. صبحانه انرژی اولیه لازم برای کل روز را فراهم می‌کند.

خوردن کربوهیدرات‌های سالم

کربوهیدرات مورد نیاز را از حبوبات و میوه‌های تازه و سبزیجات تامین کنید. این موارد از سالم ترین منابع کربوهیدرات هستند زیرا سطح قند خون را متعادل می‌کنند و گرسنگی را کاهش می‌دهند و در کنترل وزن به فرد کمک می‌کنند.

وعده های غذایی کوچکتری را مصرف کنید

به جای خوردن 3 وعده غذایی سنگین باید چندین وعده غذایی کوچکتر مصرف کرد تا سطح انرژی بدن حفظ شود و از احساس گرسنگی در طول روز جلوگیری می‌کند. و از زیاده خوردی در طول روز نیز جلوگیری می‌کند.

به طور منظم ورزش کنید

بهتر است بعد از عمل جراحی لیپوساکشن از انجام تمرینات سنگین دوری کنید هرچند که آرام قدم زدن در روزهای بعد از عمل جراحی از لخته شدن خون و سایر مشکلات جلوگیری می‌کند. بعد از بهبود کامل از عمل جراحی لیپوماتیک می‌توان تمرینات مناسب برای لاغری را انجام داد. برای نوع و مقدار تمرینات با دکتر خود مشورت کنید.

خطرها و عوارض جانبی در عمل لیپوماتیک چیست؟

عمل لیپوماتیک یک روش امن و موثر برای رسیدن به شکل بدن مورد علاقه است. عوارض جانبی به ندرت در عمل لیپوماتیک رخ می‌دهد. در بعضی موارد ممکن است مایعاتی در ناحیه جمع شود که می‌توان آنها را لوله های نازک  و کوچکی تخلیه کرد. بعد از عمل لیپوماتیک ممکن است مقداری نامتناسبی در پوست  یا تغییر رنگ در پوست ایجاد شود اما این شرایط با گذشت زمان از بین خواهد رفت. در صورتی که از بین نرود با سایرعمل جراحی زیبایی ترمیم خواهد شد.

 

هزینه لیپوماتیک باسن چقدر است؟


هزینه انجام عمل لیپوماتیک  بستگی به تعداد و اندازه نواحی که درمان می­شود بستگی دارد. هزینه عمل به اینکه عملی همزمان با این عمل انجام شود و سایر معیارها بستگی دارد.

 به این پست امتیاز دهید.
لیپوماتیک باسن: بهترین راه برای کوچک ، گرد و خوش فرم کردن باسن
4 از 6 رای