لیپوماتیک ساق پا: زیبا کردن پا با تخلیه چربی های اضافه ساق و مچ

ساق پا

در برخی از افراد مقدار بسیار زیادی چربی در قسمت ساق و مچ پا جمع می‌شود در نتیجه پا نسبت به سایر قسمت‌های بدن بسیار بزرگ‌تر است. امروزه لیپوماتیک پا، ساق، و مچ به یک روش بسیار محبوب تبدیل شده است زیرا تکنیک‌های بسیار پیشرفته لیپوماتیک توانسته است ریسک عوارض را کاهش دهد و نتایج بسیار مطلوبی را ایجاد نماید. متقاضیان لیپوماتیک در نقاطی که قصد دارم تحت درمان قرار بگیرد نفره بسیار زیادی چربی دارند، چربی پاها می‌تواند به صورت موضعی یا کلی جمع شده باشد. چربی موضعی در این افراد به صورت توده‌های برجسته ایجاد شده است که با تاثیرات منفی برزیبایی ظاهر پاهای آنها همراه است. افرادی که دارای چربی محیطی کلی هستند پای آنها چاق است و چربی به یک نقطه محدود نشده است.

 چه عواملی باعث تجمع چربی در ساق و مچ پا می‌شود؟


 عوامل زیر در چاق شدن ساق و مچ پا تاثیر زیادی دارند:

 زمینه ژنتیکی تجمع چربی در ناحیه ساق و مچ پا

 شایع‌ترین علت چاق شدن ساق و مچ پا به مسائل ژنتیکی مربوط است که از والدین به شما ارث رسیده است. متأسفانه ژنتیک موضوعی است که شما بر آن کنترلی ندارید. بدن شما در پی پیامی‌که از ژن ها دریافت کرده، تحت عنوان یک مکانیسم حیاتی به تجمع چربی پرداخته است و شما نمی‌توانید محل تجمع آن را مشخص نمایید. در برخی از افراد این چربی‌ها در ناحیه شکم، پهلو، یا ران جمع می‌‌شود اما در برخی دیگر در اطراف موجب و ساق پا تجمع می‌یابد. تشخیص این که آیا این مسئله زمینه ژنتیکی دارد یا خیر به خود شما مربوط است، اگر یکی از اعضای خانواده شما از قبیل مادر یا خواهر دچار این مشکل هستند می‌توانید به این نتیجه برسید این مسئله زمینه ژنتیکی دارد و شما نیز دستخوش این مسئله شده‌اید بنابراین مقدار زیادی چربی در ناحیه مچ پای شما جمع شده است. در این حالت می‌توانید از لیپوماتیک به عنوان روشی برای رفع چربی‌های اضافی استفاده کنید.

 تورم یا احتباس مایعات

 مچ پا و ساق برخی از زنان بسیار حجیم است که با گذر زمان وضعیت آنها بدتر می‌شود. برخی از آنها متوجه شده‌اند که این مسئله در اواخر روز، یا پس از راه رفتن و ایستادن به مدت طولانی بدتر می‌شود. به احتمال زیاد این افراد دچار احتباس مایع در این نواحی هستند. دلایل احتباس مایعات می‌‌تواند خوش ‌خیم یا نشان ‌دهنده مشکلات جدی پزشکی باشد. اگر شما جوانان و کاملاً سالم هستید این مسئله می‌‌تواند به مواردی که در طول روز رخ می‌دهد و باعث می‌شود به طور طبیعی بدن آب بیشتری را نگه دارد، مربوط خواهد بود. این وضعیت می‌‌تواند پس از مصرف مقدار زیادی نمک و مایعات رخ دهد. گاهی اوقات این حالت در دوران قاعدگی رخ می‌دهد و به نوسانات هورمونی ارتباط دارد. یکی دیگر از علل بروز این مسئله تغییرات حاصل از فشار مانند مسافرت با هواپیما است. این مسائل معمولاً موقت هستند و به تدریج برطرف می‌شوند. اگر شما در دوران میانسالی قرار دارید و به تازگی بدون هیچ گونه دلیلی متوجه این وضعیت شده‌اید باید به پزشک مراجعه کنید و چکاپ شوید تا از عدم مشکلات و اختلالات جدی که باعث تورم و ادم پا می‌‌شوند اطمینان حاصل کنید. پزشک می‌تواند با نگاه کردن به پاها متوجه شود که آیا مچ پای شما تورم دارد یا افزایش حجم آن ناشی از تجمع چربی است. در صورتی که این مسئله به علت تجمع مایع رخ داده باشد هنگامی‌که انگشت خود را روی آن فشار دهید متوجه می‌شوید که پوست به راحتی فرو می‌‌رود و جای انگشت باقی می‌‌ماند این در حالی است که وقتی انگشت خود را روی توده چربی فشار دهید پس از برداشتن انگشت پوست به سرعت بالا خواهد آمد.

 چرا ورزش کردن راه حل درمان یا لاغر کردن مچ پا نیست؟


 احتمالاً شنیده‌اید که ورزش کردن با یک نقطه خاص از بدن باعث لاغر شدن و رفع چربی آن می‌شود، تبلیغات تلویزیونی به دلایل مختلف شما را تشویق می‌‌کنند که به صورت روزانه با نقاط خاصی از بدن خود ورزش کنید چربی آن از بین برود. اما حقیقت این است که ورزش کردن می‌‌تواند عضلات یک بخش از بدن را هدف قرار دهد اما نمی‌تواند به کاهش چربی کمک کند. هنگامی‌که بدن به سوزاندن چربی می‌پردازد از میزان چربی‌های کل بدن کاسته خواهد شد به همین دلیل گاهی اوقات احساس کردن وزن کاهش یافته دشوار است. در این شرایط حتی پس از انجام دادن تمرینات ورزشی سنگین و دراز و نشست از میزان چربی شکم و کمر شما کاسته نمی‌شود. حقیقت این است که ورزش کردن نمی‌‌تواند به رفع توده‌های چربی ساق و مچ پا کمک کند. بله درست متوجه شدید و این مسئله کاملاً حقیقت دارد. ممکن است در اینترنت و مجلات مختلف تمریناتی را پیدا کرده باشید که نویسنده آنها ادعا کرده می‌توانید با انجام دادن آنها به کاهش چربی‌های بدن خود کمک کنید، اما هیچگونه پشتوانه علمی برای حمایت از آنها وجود ندارد و معمولاً تصاویر افرادی که قبل از ورزش و بعد از ورزش ندارد نشان داده می‌شود واقعیت ندارد.

چرا رژیم غذایی نمی‌تواند به کاهش چربی‌های ساق و مچ پا کمک کند؟


 رژیم غذایی نیز مانند ورزش کردن نمی‌تواند چربی‌های یک نقطه از بدن را هدف قرار دهد و به کاهش آنها بپردازد زیرا به طور کلی بدن به طور یکسان به سوزاندن و رفع چربی ها می‌پردازد. بنابراین حتی اگر مقدار زیادی از بدن شما کاهش یافته باشد مقدار بسیار کمی‌ از چربی‌های ناحیه مچ پا از بین خواهد رفت.

 لیپوماتیک بهترین روش برای لاغر کردن ساق و مچ پا


لیپوماتیک بهترین روش برای لاغر کردن ساق و مچ پا

 لیپوماتیک روش جراحی است که طی آن پزشک برش‌های کوچکی را روی پوست ایجاد می‌کند و از یک دستگاه کوچک برای رفع چربی از لایه فوقانی پوست و زیر عضله استفاده می‌‌نماید. می‌توان از لیپوماتیک برای رفع چربی‌های همه نقاط بدن استفاده کرد و به طور ایمن برای همیشه به رفع آنها پرداخت. در صورت عدم رعایت رژیم غذایی احتمال بزرگ شدن سلول‌های چربی وجود دارد اما به طور کلی کاهش چربی‌های بدن با نتایج تقریباً پایداری همراه است. پزشک باید بتواند به رفع کامل و یکسان چربی در نقاط تحت درمان بپردازد در غیر این صورت نتایج حاصل از درمان ناقص بوده و بیمار شاهد توده‌های چربی زیر پوست خود خواهد بود. لیپوماتیک ساق و مچ پا می‌تواند باعث ایجاد نتایجی شود که سایر روشهای موجود قادر به کاهش چربی موضعی و نتایج دلخواه نیستند. لیپوماتیک می‌تواند به طور موثر به رفع توده‌های چربی در نقاط مختلف بدن بپردازد و یک راه حل مناسب برای افرادی است که ورزش کردن و رعایت رژیم غذایی نتوانسته به کاهش چربی‌های موضعی آنها کمک کند.

چه افرادی می‌‌توانند متقاضی مناسبی برای لیپوماتیک ساق و مچ پا باشند؟


 نمی‌‌توان به طور انحصاری افرادی که متقاضی مناسبی برای لیپوماتیک ساق و مچ پا هستند را مشخص کرد اما در ادامه به مواردی اشاره می‌‌کنیم که نشان می‌‌دهد آیا شما متقاضی مناسبی برای لیپوماتیک ساق و مچ پا هستید یا خیر:

 • بهترین روش برای تشخیص اینکه آیا شما متقاضی مناسبی برای درمان با لیپوماتیک هستید یا خیر مراجعه به پزشک و معاینه توسط او است.
 • اگر یک توده بزرگ چربی در قسمت ساق یا ما که پای شما وجود دارد به احتمال زیاد متقاضی مناسبی برای لیپوماتیک هستید.
 • اگر ساق پای شما آنقدر چاق است که به سمت بیرون خم شده است و ظاهر نامناسبی را ایجاد کرده است می‌تواند از مزایای درمان با لیپوماتیک بهره بگیرید.
 • اگر پای شما از قسمت زانو تا مچ به علت چاقی فاقد هرگونه نهایت طبیعی است می‌‌توانید متقاضی مناسبی برای درمان باشید.
 • اگر تاندون آشیل شما قابل مشاهده نیست می‌توانید متقاضی مناسبی برای درمان باشید.
 • اگر می‌‌توانید به راحتی چربی پای خود را با دست بگیرید و بافت نرم اطراف مچ در دست شما جمع می‌‌شود متقاضی مناسبی برای لیپوماتیک هستید.
 • اگر مچ پای شما چاق است و هنگامی‌که آن را فشار می‌دهید به داخل می‌رود و مدتی در همان حالت باقی می‌‌ماند به احتمال زیاد دچار احتباس مایعات هستید اما با این حال می‌‌توانید متقاضی درمان با لیپوماتیک باشید.
 • لیپوماتیک ساق و مچ پا برای بیماران مبتلا به مشکلاتی نظیر لیپودما که باعث می‌شود برخی از نقاط بدن با سایر قسمت‌ها تناسب نداشته باشد نیز مفید است.

 مزایای لیپوماتیک ساق و مچ پا چیست؟


 لیپوماتیک ساق و مچ پا با مزایای متعددی همراه است که در ادامه به آنها اشاره می‌‌کنیم:

 • دوران بهبود و استراحت پس از لیپوماتیک پا بسیار کوتاه است و می‌توانید طی مدت ۴۸ ساعت فعالیت‌های روتین خود را شروع کنید.
 • لیپوماتیک ساق و مچ پا تحت بی حسی موضعی انجام می‌شود و شما در طول درمان هیچ گونه دردی را احساس نخواهید کرد.
 • در این روش از دستگاه‌های بسیار کوچک استفاده می‌‌شود که عملاً به اندازه نوک مداد هستند بنابراین جای برش و وقتی روی پوست شما باقی نخواهد ماند.
 • پس از اتمام لیپوماتیک ساق و مچ پا می‌توانید فوراً شاهد نتایج ایجاد شده باشید. نتایج حاصل از درمان کاملا رضایت بخش است.
 • پس از آنکه چربی‌های ساق و مچ بر طرف شدند در صورتی که رژیم غذایی خود را رعایت کنید هرگز مجددا شاهد بازگشت چربی‌ها نخواهید بود زیرا نتایج حاصل از لیپوماتیک دائمی است.

 لیپوماتیک و مچ پا


لیپوماتیک و مچ پا ساق و مچ پا بر خلاف سایر نقاط بدن دارای چربی عمقی نیستند به عبارتی می‌‌توان گفت که چربی این ناحیه سطحی است به همین دلیل پزشک حین درمان این ناحیه باید دقت بسیار زیادی نماید تا از آسیب رساندن به ساختارهای حیاتی زیر این بافت پیشگیری نماید. برای درک میزان تاثیرگذاری لیپوماتیک پا بر ظاهر بدن بهتر است از نقاطی که می‌توان از لیپوماتیک برای لاغری آنها استفاده کرد آگاه شوید

 ساق پا

 به طور کلی لیپوماتیک ساق پا و عمدتاً پشت ساق می‌تواند به طرز حیرت انگیزی به بهبود وضعیت این ناحیه کمک کند. باید به خاطر داشته باشید نباید همه چربی‌های این ناحیه را از بین ببرید زیرا در صورتی که لایه نازک چربی روی ساق باقی بماند به ایجاد زیبایی زنانه و خلق ظاهری طبیعی کمک خواهد کرد. رفع همه چربی‌های این ناحیه باعث می‌شود که ظاهر پاهای شما شبیه افراد بسیار لاغر شود.

 مچ پا

گاهی اوقات مچ پا آنقدر چاق است که نمی‌توان فاصله بین ساق و مچ پا تشخیص داد. لیپوماتیک این ناحیه می‌‌تواند به ایجاد فاصله بین ساق و مچ، حفظ زیبایی زنانه و انحنای طبیعی آن کمک کند.

 آیا لیپوماتیک پشت زانو به لاغر کردن پا کمک می‌کند؟


 به طور کلی جراح به لیپوماتیک قسمت پشت زانو نمی‌‌پردازد زیرا این ناحیه حاوی تعداد بسیار زیادی ساختارهای حیاتی مانند عروق خونی است که نسبت به هرگونه ضربه و آسیب دیدگی حساسیت بسیار بالایی دارند. می‌‌توان چربی اطراف زانو را به عنوان بخشی از فرآیند لیپوماتیک قسمت داخلی یا خارجی ران برطرف کرد.

 چه روش هایی همزمان با لیپوماتیک ساق انجام می‌شود؟


 می‌توان لیپوماتیک قسمت داخلی و خارجی ران را به طور همزمان با لیپوماتیک ساق و مچ انجام داد که این کار می‌‌تواند بر کاهش هزینه تأثیر کلی بگذارد. به علاوه می‌‌توان از چربی به دست آمده از این نقاط برای تزریق به سایر نقاط بدن از قبیل لب، سینه، یا باسن استفاده کرد.

 معمولاً دوران بهبود چقدر طول می‌کشد؟


 دوران بهبود لیپوماتیک ساق و مچ می‌تواند طولانی‌تر از لیپوماتیک سایر نقاط بدن باشد. می‌توانید پس از درمان به طور طبیعی فعالیت‌های روزمره خود را شروع کنید اما انجام دادن فعالیت‌هایی نظیر دویدن یا سایر تمرینات ورزشی مستلزم صرف زمان است. معمولاً تا یک هفته پس از درمان درد خفیفی را احساس می‌کنید که می‌توانید از قرص مسکن استفاده نمایید. تورم یکی دیگر از فاکتورهایی است که در مشاهده نتیجه نهایی تاثیر می‌گذارد و باعث می‌شود کمی طول بکشد تا بتوانید نتایج مورد انتظار را مشاهده کنید. گاهی اوقات ممکن است تورم پا تا سه ماه نیز طول بکشد که این مسئله کاملاً طبیعی است زیرا مچ پا پایین‌ترین عضو بدن است که به طور طبیعی به سرعت متورم می‌شود.

 نتایج حاصل از درمان چه زمانی قابل مشاهده است؟


 نتایج حاصل از درمانتعداد زیادی از افراد پس از درمان با لیپوماتیک به نتایج بسیار عالی دست می‌‌یابند، اما باید به خاطر داشته باشید که واکنش بدن افراد مختلف متفاوت است و به همین دلیل نتایج حاصل از درمان در همه افراد یکسان نیست و برخی از افراد با نتایج حیرت‌ انگیز و عالی روبه‌رو می‌شوند اما برخی دیگر فقط شاهد تغییرات جزئی می‌شوند که ممکن است برای دیگران چندان قابل مشاهده نباشد.

 چه کارهایی به حفظ نتیجه لیپوماتیک ساق و مچ کمک می‌کند؟


 نتیجه لیپوماتیکبرخی از بیماران متوجه شده‌اند که پس از لیپوماتیک مچ پا و ساق پا انجام دادن برخی از کارها می‌تواند تاثیر بسزایی در نتایج حاصل از درمان داشته باشد. در بخش زیر به این موارد اشاره می‌کنیم:

 • اولین موردی که باید بر آن تمرکز کنید کاهش وزن مچ و ساق پا است.
 • می‌توانید با کاهش شاخص توده بدنی خود تا سطح طبیعی زودتر به نتایج و ظاهر مورد انتظار خود دست یابید.
 • باید از مواد غذایی سالم استفاده کنید و از میزان کالری مواد غذایی دریافتی خود طلا داشته باشید و حدود ۲۵ درصد از آن را کاهش دهید تا بتوانید زودتر به ظاهر مورد نظر دست بیابید. برای کاهش احتباس مایعات بدن باید میزان نمک مصرفی خود را کاهش دهید و مقدار بیشتری آب بنوشید.
 • انجام دادن برخی از تمرینات ورزشی از قبیل طناب زدن و پیاده روی می‌تواند بهبود وضعیت پاهای شما کمک کند. باید سعی کنید به تقویت عضلات ساق پای خود بپردازید تا هرچه زودتر به ظاهر دلخواه دست یابید.

هزینه عمل لیپوماتیک پا چقدر است؟


هزینه لیپوماتیک  مانند هر روش زیبایی دیگر برای هر شخص متفاوت است. عوامل زیادی در تعیین هزینه نهایی لیپوماتیک پا موثر هستند از جمله میزان چربی اضافه ساق و مچ پا، محل جغرافیایی درمان، شهرت و تبحر پزشک و مراقبت های قبل و بعد لیپوماتیک. بهتر است قبل از انجام لیپوماتیک ساق و مچ پا درباره هزینه و سایر مسائل با پزشک مشورت شود.به این پست امتیاز دهید.
لیپوماتیک ساق پا: زیبا کردن پا با تخلیه چربی های اضافه ساق و مچ
4 از 13 رای