لیپوماتیک صورت: فرم دهی ولاغر کردن چهره از طریق تخلیه چربی گونه

لاغری صورت

رژیم غذایی و ورزش می‌توانند به بسیاری از نواحی بدن کمک کنند، اما به نظر هیچ چیزی بر ذخایر چربی روی گونه‌ها، چانه، خط فک یا گردن تاثیر نمی‌گذارد. این نواحی معمولاً به رژیم غذایی و ورزش واکنشی نشان نمی‌دهند. گاهی اوقات یک رژیم غذایی معقول و برنامه ورزشی این چربی‌های سرسخت را برطرف نمی‌کند. بسیاری از مردان و زنان روش لیپوماتیک صورت را به عنوان یک راه حل برای این مشکل در نظر می‌گیرند. لیپوماتیک صورت یک روش با حداقل تهاجم است که می‌تواند به منظور حذف سریع و موثر چربی‌های اضافه و برطرف کردن نواحی دارای افتادگی، خوش فرم کردن صورت و ایجاد ظاهری جوان و شاداب مورد استفاده قرار بگیرد. تجمع ذخایر چربی در نواحی گونه، گردن و چانه امری غیر عادی نیست. برای برخی بیماران این چربی‌ها بقایای کاهش وزن چشمگیر هستند. برای برخی دیگر نیز تنها در اثر افزایش سن ایجاد می‌شود. در هر صورت زمانی که چنین چربی‌هایی واکنشی به رژیم غذایی و روش‌های سنتی کاهش وزن نشان نمی دهند، لیپوماتیک صورت می‌تواند یک گزینه‌ی درمانی عالی باشد. لیپوماتیک صورت را می‌توان به منظور هدف قرار دادن و درمان چربی اضافه در گردن و چانه، غبب ، کیسه‌های زیر چشم‌ها و نواحی دیگر مورد استفاده قرار داد. این روش تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌شود و بطور کلی نیاز به برش‌های بسیار کوچکی دارد. لیپوماتیک صورت را می‌توان به تنهایی یا همراه با یک روش مرسوم لیفت صورت انجام داد. بسیاری از بیماران ترجیح می‌دهند که همزمان روش‌های دیگری مانند بلفاروپلاستی را به منظور افزایش جوانسازی صورت خود و به حداقل رساندن زمان بهبودی کلی انجام دهند.

مزایای لیپوماتیک صورت


با افزایش سن، ذخایر چربی در چانه، گردن و غبغب جمع می‌شوند و باعث ایجاد ظاهری پیرتر و با شادابی کمتر می‌گردند. در این شرایط، لیپوماتیک صورت و گردن می‌تواند این چربی‌های ناخواسته را از بین ببرند و ظاهر شاداب و جوان شما را بازگرداند.

دیگر محاسن انجام لیپوماتیک برای صورت عبارتند از:

 • حذف ظاهر ناخوشایند غبغب
 • بهبود ظاهر افتادگی ناحیه زیر چانه
 • ایجاد خطوط جذاب‌تر صورت
 • ایجاد خط فک خوش تراش‌تر
 • بازیابی ظاهر جوان که چندین سال از سن شما کم می‌کند.
 • برطرف کردن افتادگی پوست گردن
 • لاغر و خوش فرم کردن صورت

بهترین متقاضیان درمان چه کسانی هستند؟


بیشتر مردان و زنانی که دارای ذخایر چربی موضعی هستند، متقاضیان مناسبی برای لیپوماتیک صورت می‌باشند به شرطی که:

 • وضعیت سلامتی خوبی داشته باشند.
 • نواحی چربی داشته باشند که نامتناسب با سایر اجزای بدن هستند.
 • قابلیت ارتجاعی پوست آنها مناسب باشد.
 • توقعات واقع بینانه‌ای داشته باشند.

انواع لیپوماتیک صورت


به منظور دستیابی به بهترین نتایج ممکن لیپوماتیک در ناحیه‌ی صورت، نواحی متعددی وجود دارند که پزشکان مورد نظر قرار قرار می‌دهند. در انجام لیپوماتیک صورت، هدف پزشک دستیابی به تعادل و تقارن در کل صورت می‌باشد. بنابراین، در صورتی که بیمار احساس کند که در ناحیه‌ی گردن وی مشکل وجود دارد، پزشک تنها گردن را مد نظر قرار نمی‌دهد. بلکه گردن را همراه با نواحی اطراف آن بررسی می‌کند تا تقارن مناسبی ایجاد شود.

انواع لیپوماتیک صورت عبارتند از:

 • لیپوماتیک گردن: برای بیمارانی که از داشتن چربی اضافه در گردن و ظاهر افتاده‌ی آن خسته شده‌اند، لیپوماتیک گردن می‌تواند گزینه‌ای عالی باشد. پزشک از هنر خود در کنار تجربه به منظور ایجاد گردنی خوش فرم‌تر استفاده می‌کند.
 • لیپوماتیک چانه: به منظور حذف غبغب، ممکن است پزشک اقدام به درمان قسمت زیرین فک پایین کند. با حذف چربی اضافه در این ناحیه، قسمت بین گردن و خط فک به زیبایی تنظیم می‌شود.
 • لیپوماتیک گونه: حتی در بیمارانی که دارای اضافه وزن نیستند، داشتن گونه‌های بزرگ می‌تواند از جذابیت صورت بکاهد. لیپوماتیک گونه به منظور لاغر کردن صورت و دستیابی به خطوطی زیبا طراحی شده است.

روش درمان


روش درمان

جراحی لیپوماتیک به منظور برداشتن سلول‌های چربی موضعی ناخواسته از بدن انجام می‌شود. لیپوماتیک در اصل برای اصلاح خطوط بدن طراحی شده است. پزشک از یک لوله‌ی مخصوص به نام کانول استفاده می‌کند. کانول از طریق یک برش کوچک در یک محل پنهان روی صورت یا گردن وارد می‌شود. از طریق چرخش و ارتعاش 360 درجه‌ای این وسیله، چربی‌های اضافه صورت و گردن آب می‌شوند. نتیجه‌ی این روش تغییر شکل نواحی برآمده به خطوط جذاب‌تر و جوان‌تر در صورت خواهد بود. در بیماران جوان‌تر، لیپوماتیک صورت اغلب به خودی خود موثر است. در بیماران مسن‌تر، ممکن است با انجام همزمان لیفت صورت،‌ لیفت ابرو، جراحی پلک یا جراحی بینی بتوان به نتایج مطلوب دست یافت. این روش اغلب به منظور ایجاد نتایج بهتر همراه با ایمپلنت چانه یا گونه انجام می‌شود.

دوره‌ی بهبودی به چه صورت است؟‌


دوره‌ی بهبودی

بر روی ناحیه تحت درمان به مدت چند روز یک گن الاستیک  قرار می‌گیرد و ممکن است توصیه شود که برای چند هفته در شب‌ها از آن استفاده کنید. بعد از عمل به خانه می‌روید و حداقل ۲۴ ساعت استراحت خواهید کرد. مسکن‌های درد ممکن است همراه با کیسه سرد به مدت چند روز مورد نیاز باشند. بیشتر بیماران بعد از دو تا چهار روز فعالیت‌های معمول را از سر می‌گیرند.

سوالات متداول


برخی از سوالات رایج مردم درباره لیپوماتیک  صورت عبارتند از:

آیا حذف چربی دائمی است؟

بله بعد از بلوغ سلول‌های چربی زیادی ایجاد نمی‌شوند. هنگامی که وزنتان افزایش می‌یابد، سلول‌های چربی که دارید منبسط می‌شوند. لیپوماتیک صورت سلول‌های چربی را به منظور بهبود خطوط صورت از بین می‌برد. در صورت افزایش وزن بعد از لیپوماتیک، سلول‌های چربی که در بدن باقی مانده‌اند بزرگ‌تر می‌شوند. ذخایر چربی موضعی که قبل از لیپوماتیک وجود داشتند دیگر نمی‌توانند حالت نامتناسبی نسبت به نواحی اطراف ایجاد کنند.

آیا نیاز به عمل دیگری خواهد بود؟

معمولاً یک جلسه درمان کافی می‌باشد. هرچند برخی بیماران نیاز به یک عمل تنظیمی جزئی در آینده خواهند داشت.

آیا لیپوماتیک صورت برای شما مناسب است؟

در صورتی که بافت چربی اضافه در صورت یا گردن باعث ناراحتی شما است، لیپوماتیک صورت ممکن است گزینه‌ی مناسبی باشد. پزشک می‌توانند به منظور تعیین بهترین درمان جهت دستیابی به بهترین نتایج به شما کمک کند.

بعد از جراحی چه ظاهری خواهید داشت؟

تغییرات بعد از لیپوماتیک صورت می‌توانند برای بیماران چشمگیر باشند. استفاده از کانول‌های کوچک‌تر امکان باقی ماندن اتصالات فیبری بین پوست و بدن را فراهم می‌کند. این اتصالات در طول زمان منقبض می‌شوند. در نتیجه، چین‌های پوست اضافه گردن بسیار نادر هستند بطوری که بسیاری از بیماران به علت دست یافتن به نتایج عالی لیپوماتیک از جراحی برای برداشتن پوست خودداری می‌کنند.

آیا لیپوماتیک صورت دردناک است؟

شما در حین عمل تحت بی‌حسی موضعی قرار می‌گیرید بنابراین هیچ دردی را احساس نخواهید کرد.

نتایج لیپوماتیک صورت چه زمانی قابل مشاهده خواهند بود؟

بیماران بطور کلی ظرف ۶ هفته شروع به مشاهده نتایج درمان می‌کنند. اما مشاهده‌ی نتایج کامل بعد از ۶ تا ۱۲ ماه امکان پذیر خواهد بود.

هزینه لیپوماتیک صورت چقدر است؟

هزینه‌ی لیپوماتیک صورت برای هر بیمار متفاوت است. هزینه‌ی نهای بستگی به نواحی تحت درمان و مقدار چربی که برداشته می‌شود، خواهد داشت.به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است