لیپوماتیک و بارداری: تمام نکات درباره لیپوماتیک قبل و بعد زایمان

لیپوماتیک-و-بارداری

لیپوماتیک یکی از روش‎های متداول جراحی پلاستیک است که امروزه انجام می‌شود. هم چنین سوالات زیادی پیرامون این روش وجود دارد. بسیاری از خانم‌ها به خاطر اینکه روش لیپوماتیک آنها را به داشتن فرزند درآینده امیدوار کرده علاقه نشان دادند ومی خواهند بدانند که آیا قرار گرفتن تحت این روش بر توانایی زایمان تاثیر دارد یا خیر. لیپوماتیک بر شانس باردار شدن و یا دوران حاملگی و زایمان شما تاثیری ندارد و خطری هم برای کودکی که درآینده متولد می‌شود نیز نخواهد داشت. ولی بهتراست روش لیپوماتیک را قبل از بارداری انجام دهید و یا اگر تصمیم دارید در آینده نزدیک بچه دار بشوید برای عدم بروز پیشامدهای احتمالی انجام لیپوماتیک را به تاخیر بیاندازید، درغیراین صورت دلیلی برای دامه دادن روش کانتوربدن وجود ندارد. بارداری نتایج لیپوماتیک را دائما تغییر نمی‌دهد. اگر خانمی لیپوماتیک انجام داده باشد و پس از آن باردار شود اضافه وزن پیدا خواهد کرد که بعداز وضع حمل در نهایت وزن اضافه طول بارداری را ازدست خواهد داد. بهترین روش برای دانستن اینکه لیپوماتیک چگونه در وضعیت فعلی می‌تواند کمک کند ،مشورت با دکتر می‌باشد.

لیپوماتیک قبل از بارداری


لیپوماتیک-قبل-از-بارداری

لیپوماتیک روشی است که ممکن است برای برداشتن مقداری محدودی از چربی‌های اضافه از چند نقطه بدن که شامل موارد زیر است استفاده شود:

  • دورکمر وشکم
  • لگن
  • باسن
  • بازوها
  • ران ها
  • پشت بدن
  • گردن وصورت

برخی بیماران ممکن است قبل از دوران بارداری تصمیم به درمان بگیرند اما درمان تنها در موارد خاصی که بیمار نیاز به لاغر شدن داشته باشد پیشنهاد می‌شود. دلیل اینکه چرا لیپوماتیک قبل از بارداری توصیه نمی‌شود این است که درطول بارداری، اضافه وزن را نمی‌توان کنترل کرد و بیمار ممکن است که چربی زیادی بدست آورد، پس ممکن است که این روش اثرات کوتاه مدتی داشته باشد.

آیا لیپوماتیک مانع باردارشدن می‌گردد؟


در ابتدا و مهم‌تر از همه لیپوماتیک تاثیری برتوانایی باردارشدن خانم‌ها ندارد. اهداف لیپوماتیک رسوبات کمی ازچربی بدن می‌باشد وهیچ گونه خطری برای اندام‌های تولید مثلی یا اندام‌های دیگر ندارد، با این حال اگر درآینده نزدیک قصد بچه دار شدن را دارید دکتر به شما توصیه می‌کند که برای انجام لیپوماتیک منتظر بمانید. دربسیاری از موارد، اضافه وزن درطول بارداری بر اثرات طولانی مدت لیپوماتیک بی اثرخواهد بود، زیرا لیپوماتیک دائما سلول‌های چربی منطقه تحت درمان را از بین میبرد وغیرقابل برگشت است. به هرحال اگر بیماری درآینده اضافه وزن داشته باشد در مناطق دیگر بدن انباشته می‌شود. برای مثال لیپوماتیک درشکم، مانع از انباشته شدن چربی درباسن، بازوها یا ران‌ها درطول بارداری نمی‌شود. اگر می‌خواهید بعد از لیپوماتیک باردار شوید پزشک به شما توصیه می‌کند تا موقعی که بدنتان به طور کامل بهبود پیدا نکرده است، منتظربمانید. روند بهبود هربیمار با بیمار دیگری متفاوت است اما پزشک حداقل شش ماه منتظر ماندن بعد از لیپوماتیک را جهت باردارشدن تجویز می‌نماید.

آیا انجام لیپوماتیک در بارداری خطرناک است؟


انجام-لیپوماتیک-دربارداری

در طول بارداری لیپوماتیک خطرناک می‌باشد. استفاده ازداروی بیهوشی نگرانی اولیه است. داروی بیهوشی می‌تواند باعث کاهش جریان خون جنین و افت فشار در نوزادان شود. به جز خطرات بیهوشی، نگرانی دیگر این است که لیپوماتیک شامل حذف کردن ذخایر چربی می‌باشد که ممکن است در طول یا بعد از بارداری مورد نیاز باشد. در طول بارداری، ذخایر چربی برای طول هفته‌های آخر بارداری مورد استفاده است که زن باردار توانایی مصرف کالری کافی که برای حفظ سلامتی جنین است را درآن دوره ندارد. بعد از تولد ذخایر چربی می‌تواند همچنین برای مازاد انرژی برای تولید شیرمادر مورد استفاده قرار بگیرد. معمولا بدن زنان در طول بارداری می‌تواند چربی اضافی را ذخیره کند. بعد از تولد نوزاد سوخت و ساز بدن به حالت نرمال بازگشته و ذخایر چربی به آرامی کاهش می‌یابد.

 آیا بارداری و زایمان بعد از انجام لیپوماتیک نتیجه را عوض می‌کند؟


بارداری-وزایمان-بعداز-انجام-لیپوماتیک

خانم‌هایی که به دنبال روش لیپوماتیک به عنوان انتخابی برای خلاص شدن از چربی‌های اضافی شکمشان، ران‌ها و پشت بدنشان هستند اغلب می‌پرسند، بارداریشان در آینده اثرات لیپوماتیک را از بین خواهد برد یا خیر. اگر که هنوز جوان هستند و تصمیم به بچه دار شدن را دارند بهتر است که تا بعد از بچه دار شدن منتظر بمانند. بارداری آنچه که لیپوماتیک انجام می‌دهد را از بین نمی‌برد. لیپوماتیک روشی است که مقدار کمی از چربی‌های قسمت‌های مختلف بدن را بر می‌دارد. یکبار که چربی از نقطه‌ای از بدن برداشته شود، برای همیشه این اتفاق افتاده است. اما این بدان معنی نیست که چربی‌های جدید در همان مکان‌ها تشکیل نشوند، ممکن است که در طی بارداری و بچه دار شدن این اتفاق رخ دهد. زمانی که خانمی باردار می‌شود تغییرات فیزیکی متفاوتی در او رخ خواهد داد و هر زن باردار نیز ممکن است تغییرات متفاوتی نسبت به دیگری داشته باشد. هیچ راهی وجود ندارد که بتوان گفت قطعا چربی در همان مکانی که لیپوماتیک انجام شده است، دوباره تشکیل نمی‌شود. این تنها به شما و بدنتان بستگی دارد که چکونه است. خانم‌هایی هستند که بعد از لیپوماتیک باردار شده‌اند و ادعا می‌کنند که حقیقتا این روش به اضافه نکردن چربی یا نه به اندازه چربی زیادی که دربارداری قبلی داشته‌اند ،کمک کرده است. آنها می‌گویند که لیپوماتیک در دوران بارداریشان کمک کننده بوده است. گاهی اوقات لیپوماتیک با انواع دیگر روش‌های زیباسازی بدن مانند جراحی زیبایی شکم اشتباه گرفته می‌شود. جراحی زیبایی شکم قبل از اینکه خانمی باردار شود انجام می‌گردد که احتمال اینکه رشد کودک را به خطر بیاندازد وجود دارد. جراحی زیبای شکم روشی دائمی است که با باردار شدن فرد ممکن است از بین برود. پس جواب این است که لیپوماتیک با بارداری از بین نمی‌رود. برخی خانم‌ها برای رسیدن به نتیجه‌ای که می‌خواهند لیپوماتیک را انتخاب می‌کنند. هیچ دلیلی وجود ندارد که منتظر بمانید تا فرزند یا فرزندانتان را به دنیا بیاورید و به دنبال لیپوماتیک بروید. هر بیمار دارای سابقه و موقعیت‌های ویژه و مخصوص به خود است. برای دانستن درمورد هر بیمار، باید زمان گذاشت که درمورد تاریخچه پزشکی، هدفشان برای آینده و اینکه قصد بچه دار شدن دارند، پزشک توانایی پیشنهاد دادن و تجویز برای هر بیمار را دارد.

بهترین زمان برای انجام لیپوماتیک


بهترین-زمان-برای-انجام-لیپوماتیک

بهترین زمان برای انجام لیپوماتیک برای  خانم‌ها بعد ازیک بارداری یا بارداری‌های بیشتر از یکی است. به خانم‌ها توصیه می‌شود که این دوره درمانی را بعد از آنکه تصمیم گرفتند که دیگر بچه دار نشوند انجام دهند تا بتوانند اثرات این روش را در دوره‌های زمانی طولانی‌تری مشاهده کنند. اثرات روش لیپوماتیک ممکن است چندین سال باشد و برای فرد شیوه زندگی سالمی را فراهم کند. پزشک تعیین می‌کند که چه کسی واجد شرایط برای انجام روش لیپوماتیک است. زنانی که شیر می‌دهند نمی‌توانند متقاضی برای انجام لیپوماتیک باشند و باید تا بعد از دوره شیردهی منتظر بمانند. زیرا که ممکن است داروی بیهوشی‌ای که در طی این روش استفاده می‌شود بر کیفیت و ماهیت شیر مادر اثر بگذارد. پزشکان لیپوماتیک را تا شش هفته بعد از بدنیا آوردن فرزند توصیه نمی‌کنند. درمان لیپوماتیک بعد از بارداری مطلوب است زیرا که چربی ایجاد شده در طی بارداری به آسانی شکسته شده و به راحتی توسط بدن از بین می‌رود. انجام این عمل برای خانم‌ها بعد از بارداری ممکن است نتایج بهتری نسبت به افرادی که بیش از چنین سال اضافه وزن داشته‌اند، در بر داشته باشد.

آیا لیپوماتیک باعث بهبود چربی شکمی که بعد از آخرین بارداری بدست آورده‌اید می‌شود؟


بله ، لیپوماتیک معمولا بهبود بسیار عالی شکم بعد از بارداری را خواهد داشت. درحقیقت، لیپوماتیک برای تعداد بسیار زیادی از افراد ظاهر بهتر و بسیار طبیعی را نسبت به روش جراحی زیبایی شکم دارد.

 به این پست امتیاز دهید.
لیپوماتیک و بارداری: تمام نکات درباره لیپوماتیک قبل و بعد زایمان
4.5 از 4 رای