لیپوماتیک و تزریق چربی بدن برای حجم دادن و زیبا کردن صورت و بدن

لیپوماتیک-و-تزریق-چربی

در روش لیپوماتیک به دلیل عدم تخریب فیزیکی (حرارتی ) سلولهای چربی که در لیزر لیپولیز یا روش اولتراسونیک دیده می‌‌شود ، امکان تزریق همزمان چربی خارج شده در مناطق مختلف بدن وجود دارد . در واقع شما می‌‌توانید همزمان با ایجاد تناسب اندام در هر قسمت از بدن ، زیبایی و حجم مناسب را در گونه ، لب ، سینه ، باسن و هر قسمت دلخواه در بدنتان ایجاد نمایید.

بنا بر تجربیات متخصصین این روش در بیماران انتخاب شده نتایج بسیار رضایت بخشی داشته است و چربی تزریق شده با رعایت شرایط مناسب ماندگار و دائمی می‌‌باشد. تزریق چربی تنها به منظور زیبایی انجام نمی‌شود. در برخی از موارد تزریق تجربی بدین منظور انجام می‌‌شود که نواحی فرورفته در هر جایی از بدن، پر شوند. پزشک، چربی اضافه را از نواحی مانند ران‌ها، باسن یا شکم برمی‌دارد و سپس بعد از غنی‌سازی چربی، آن را در نواحی که به اصلاح نیاز دارند تزریق می‌‌کند.

مزیت انجام همزمان لیپوماتیک و تزریق چربی چیست؟ 


در صورتی که شما لیپوماتیک و تزریق چربی را با هم انجام دهید علاوه بر این که چربی‌های ناخواسته را از نواحی مورد نظر در بدن خود استخراج می‌‌کنید، می‌‌توانید در نواحی که نیاز به حجم بیشتری دارند و یا فرم آن باید اصلاح شود، تغییرات لازم را ایجاد کنید و در واقع از چربی اضافه بهره ببرید.

مزایای لیپوماتیک و تزریق چربی به صورت همزمان


برخی از فواید استفاده از روش تزریق همزمان چربی و لیپوماتیک عبارت اند از :
– به دلیل انجام همزمان برداشت چربی و تزریق آن به اندام‌های دیگر در مدت‌زمان کوتاه‌تری با رفع عیوب قسمتهای دیگر بدن به اندام دلخواه خود می‌رسید.
– در این روش نتیجه جراحی دارای تناسب و هارمونی و یکنواختی بیشتری است.
– انجام همزمان تزریق چربی و لیپوماتیک هزینه کمتری را برای شما به همراه دارد.
– برخلاف تزریق فیلتر امکان بروز عوارضی چون حساسیت و جابه‌جایی چربی وجود ندارد.

لیپوماتیک چیست؟


لیپوماتیک-چیست

لیپوماتیک یکی از روش‌های لاغری موضعی و فرم دهی به بدن است که بیشتر برای بیمارانی مناسب است که در برخی از نواحی خاص از بدن خود چربی‌های موضعی دارند که با ورزش و رژیم غرایی از بین نمی‌رود. این روش درمانی به فرم دهی بدن کمک می‌‌کند و راهی برای لاغر کردن محسوب نمی‌شود. در روش لیپوماتیک ماده‌ی بی‌حس‌کننده در ناحیه مورد نظر تزریق می‌‌شود. این ماده علاوه بر بی‌حس کردن ناحیه، موجب کاهش احتمال خونریزی و کبودی می‌‌شود. پس از آن   با قرار گرفتن میکرو کانول ارتعاشی 360 درجه، چربی شکسته می‌شود و به‌راحتی مکش چربی اتفاق می‌افتد.

کدام نواحی از بدن بیشتر برای لیپوماتیک مناسب هستند؟

نواحی-بدن

می‌توان چربی‌های اضافه را از ناحیه شکم، کمر، پهلوها، باسن، ران، اطراف زانو، زیر چانه، و بالای بازوها استخراج کرد. در اغلب موارد چربی‌های شکم، پهلو و ران‌ها استفاده می‌‌شوند. بیماران معمولا از نتایج لیپوماتیک این نواحی بسیار راضی هستند.

تزریق چربی 


تزریق-چربی

افرادی که دوست دارند چربی‌های اضافی و موضعی را از بدن خود حذف کنند و از سوی دیگر در نواحی دیگری از بدن خود، حجم بیشتری اضافی کنند می‌‌توانند با استفاده از عمل تزریق چربی این کار را انجام دهند و فرم بدن خود را بهبود بخشند.

تزریق چربی چگونه عمل می‌‌کند؟ 

تزریق-چربی-چگونه-عمل-میکند

با گذشت زمان، بر اثر بالا رفتن سن، افزایش وزن و تغییرات هورمونی در بدن، فرم صورت تغییر می‌‌کند. علاوه بر این، ممکن است در نواحی ناخواسته‌ای مانند شکم، کمر،باسن و ران‌ها چربی تجمع پیدا کند. طی عمل تزریق چربی، چربی‌های ناخواسته و اضافی با کمک لیپوماتیک از بدن استخراج می‌‌شوند و سپس در نواحی از بدن تزریق می‌‌شوند که نیاز به جوان‌سازی و افزایش حجم دارند.

نواحی که معمولا در آن تزریق چربی انجام می‌‌شود عبارتند از صورت، سینه‌ها و نواحی خاصی از باسن که این سه ناحیه را با تزریق چربی می‌‌توان فرم داد و جوانسازی کرد.  علائم بالا رفتن سن در صورت و گردن به دلایل زیادی مانند دلایل ارثی، جنس پوست، نور خورشید و سبک زندگی شخص، پدیدار می‌‌شوند. نواحی بسیاری در صورت هستند که می‌‌توان با کمک تزریق چربی در آن جوانسازی شوند از جمله گونه‌ها، پیشانی، بینی، چانه، زیر چشم‌ها، نواحی گیجگاهی، خطوط فکی و لب‌ها.  گاهی اوقات عمل تزریق چربی به طور همزمان با لیفت صورت انجام می‌‌شود تا ظاهر چین و چروک‌های پوستی تا جای ممکن کاهش داده شوند و به طور همزمان، فرم صورت بهبود داده شود.

زنانی که از اندازه سینه‌های خود راضی نیستند، و یا سینه‌های آنان دچار تغییر فرم شده است و می‌‌خواند سینه‌های بزرگ‌تر و خوش‌فرم تر داشته باشند، می‌‌توانند عمل برجسته‌سازی سینه با تزریق چربی را انجام دهند.  طی این عمل مقدار کمی سایز سینه افزایش پیدا می‌‌کند اما نتایج آن بسیار طبیعی هستند.  کاهش وزن، عوامل ارثی و بالا رفتن سن همگی می‌‌توانند موجب شوند که فرم باسن افتاده و کوچک شود و شما از فرم باسن خود راضی نباشید.  با کمک تزریق چربی می‌‌توان حجم باسن را افزایش داد و فرم آن را اصلاح کرد.

تزریق چربی همچنین روشی مناسب برای از بین بردن جای بخیه و زخم روی پوست است. با کمک تزریق چربی می‌‌توان نواحی فرورفته در جای زخم را پر کرد و سطح پوشت را کاملا هموار نمود.  سایر نواحی که می‌‌توان در آن تزریق چربی انجام داد عبارتند از پشت دست‌ها، قفسه سینه ، پشت و جلوی بازو، ساق پاها و ران‌ها.

 آمادگی برای انجام لیپوماتیک و تزریق چربی


عمل بزرگ کردن باسن با تزریق چربی می‌‌تواند بین 1 تا 4 ساعت طول بکشد، که بستگی به میزان پیچیدگی عمل و نیاز به لیپوماتیک مجدد طی همان جراحی دارد. پزشک در ابتدا به دقت نواحی که باید چربی از آن استخراج شوند و نواحی که باید چربی در آن تزریق را علامت‌گذاری می‌‌کند. در برخی موارد تزریق چربی تحت بی‌حسی موضعی انجام می‌‌شود اما در صورتی که لازم باشد مقادیر زیادی چربی ساکشن شده و در چند ناحیه مختلف تزریق شود، از بیهوشی عمومی استفاده می‌‌شود. یک ماده مخصوص به نام تامسِنت در نواحی مورد نظر تزریق می‌‌شود. این ماده موجب حجیم شدن بافت چربی و جدا شدن سلول‌ها از هم می‌‌شود و در نتیجه چربی‌ها با راحتی بیشتری مکش می‌‌شوند. این ماده حاوی داروی بی‌حس‌کننده است و احتمال خونریزی را نیز کاهش می‌‌دهد.  بعد از تزریق مقادیر زیادی ماده تامسنت در ناحیه مورد نظر، چند دقیقه باید صبر کنید تا این ناحیه کاملا بیحس شود.

چگونگی انجام عمل لیپوماتیک و تزریق همزمان چربی به بدن 

چگونگی-کار

پزشک در ابتدا برای بیرون کشیدن چربی‌ها از لیپوماتیک استفاده می‌‌کند. چربی اضافه ممکن است از نواحی مختلفی از بدن از جمله غبغب، پهلوها شکم، باسن و ران‌ها  ساکشن شود. اغلب بافت چربی بدن بر روی بافت عضلانی و درست در زیر پوست قرار دارد. یک دستگاه که دارای مکنده است و سر کانولای آن به طور خودکار 360 درجه چرخش دارد، وارد بافت چربی می‌‌شود و بدون آسیب به بافت عضلانی و بافت‌های همبند سلول‌های چربی را استخراج می‌‌کند. در مرحله بعدی، سلول‌های چربی سالم باید از سایر قسمت‌ها جدا شوند و برای تزریق مجدد آماده شوند. برخی از جراحان قبل از تزریق چربی، سلولهای چربی را با سلول‌های بنیادین آماده‌سازی می‌‌کنند. در نهایت جراح با استفاده از یک کانولا، چربی غنی‌شده را به نواحی مورد نظر در بدن تزریق می‌‌کند. چربی به آرامی به ناحیه مورد نظر اضافه می‌‌شود تا جایی که فرم و حجم آن به میزان دلخواه برسد. جای وارد شدن کانولا به بدن ممکن است بخیه زده شود و یا بازگذاشته شود.  همچنین ممکن است برای کمک به خروج مایعات اضافی از محل لیپوماتیک، لوله‌های درناژ در پوست قرار داده شوند.  در نهایت پدهای جاذب نیز در محل بخیه‌ها قرار داده می‌‌شوند و پانسمان گذاشته می‌‌شود.

بهبودی 


در اغلب موارد، تزریق چربی به صورت سرپایی انجام می‌‌شود و نیازی به اعمال بیهوشی عمومی ندارد و شما می‌‌توانید در همان روز و ظرف 2 الی 4 ساعت به خانه بازگردید. بعد از انجام لیپوماتیک  لازم است که در ناحیه مربوطه تا چندین هفته، گن فشاری مخصوص بپوشید تا فرم این ناحیه به شکل دلخواه در بیاید و تورم به حداقل خود برسد و بدن شما به فرم جدید خود در باید. همچنین داروهایی برای کنترل درد به شما داده می‌‌شود. توصیه می‌‌شود که قبل از شروع مجدد فعالیت‌های روزانه، چند روزی به خودتان استراحت بدهید تا بدنتان فرصت کافی برای ترمیم و بهبودی خود داشته باشد.  بروز درد و کبودی پس از این عمل، امری طبیعی است و ظرف یک هفته برطرف می‌‌شود. تورم ناشی از لیپوماتیک و تزریق چربی نیز به تدریج بعد از چند ماه برطرف می‌‌شود. ممکن است در محل انجام لیپوماتیک یک لوله باریک برای کمک به خروج مایعات اضافی از بدن قرار داده شود. این لوله همراه با پانسمان‌ها پس از یک هفته برداشته می‌‌شوند. حتما به توصیه‌های جراح برای دوره ریکاوری بعد از عمل توجه کنید  تا از بروز عوارض جانبی پیشگیری کرده و دوره بهبودی شما سریعتر سپری شود.

خطرات و نتایج


شما می‌‌توانید با پزشک خود در مورد ریسک بروز عوارض مختلف مانند کیست، عفونت، تجمع رسوبات معدنی و مرگ سلول‌ها صحبت کنید. همچنین در مورد نتایج احتمالی تزریق چربی خود در بلند مدت از پزشک سوال کنید. ممکن است لازم باید برای رسیدن به نتایج دلخواه شما، بیش از یک بار عمل تزریق چربی انجام شود. هرچند شما بلافاصله پس از تزریق چربی شاهد نتایج اولیه آن خواهید بود اما نتایج نهایی و بلند مدت عمل شما یک سال بعد مشخص می‌‌شوند. شما باید بعد از عمل جراحی از نتایج اولیه آن راضی باشید و فرم و اندازه سینه یا باسن خود را دوست داشته باشید اما مقدار زیادی از این حجم به خاطر تورم است و بعد از مدتی از بین می‌‌رود. درست است که با انجام لیپوماتیک، سلولهای چربی برای همیشه از یک ناحیه از بدن برداشته می‌‌شوند اما این موضوع تضمین نمی‌کند که سلول‌های باقی‌مانده در آن ناحیه، رشد نداشته باشند. از سوی دیگر ممکن است سلول‌های چربی تزریق شده در ناحیه هدف ممکن است از این ناحیه پراکنده شوند.  همچنین در صورتی که شما وزن کم یا اضافه کنید این موضوع نتایج تزریق چربی را تحت تاثیر قرار می‌‌دهد. با داشتن انتظارات واقع‌بینانه از نتایج جراحی و همچنین رعایت نکات و مراقبت‌های بعد از عمل، شما از نتایج عمل خود راضی خواهید بود و این نتایج تا چندین سال ماندگاری خواهند داشت.

 به این پست امتیاز دهید.
لیپوماتیک و تزریق چربی بدن برای حجم دادن و زیبا کردن صورت و بدن
4.5 از 2 رای