لیپوماتیک چانه و گردن برای حالت دادن به چانه و داشتن گردنی زیبا

لیپوماتیک چانه و گردن برای حالت دادن به چانه و داشتن گردنی زیبا

لیپوماتیک گردن یک عمل جراحی پلاستیک است که با حذف چربی اضافه باعث خوش تراش شدن گردن و خط فک می‌شود. مردان و زنانی که سالم بوده و کیفیت پوست خوبی دارند اما به دنبال بهبود ظاهر چربی اضافه در نواحی گردن و چانه خود هستند می‌توانند متقاضی مناسبی برای لیپوماتیک گردن باشند.

لیپوماتیک چانه چیست؟


لیپوماتیک چانه چیست؟

لیپوماتیک چانه به معنی برداشتن و تغییر شکل چربی زیر چانه جهت ایجاد شکلی جذاب‌تر در گردن و صورت می‌باشد.

لیپوماتیک عمل جراحی است که در آن از لوله‌های کوچکی برای حذف چربی اضافه از ذخایر موجود در بین پوست و عضله استفاده می‌شود. تکنیک‌های جراحی آن به خلاصی دائمی از چربی‌های نواحی مختلف بدن از جمله گردن، شکم، کمر، صورت، پاها و دست‌ها کمک می‌کنند. اغلب هیچ مقدار ورزشی نمی‌تواند باعث تراشیده شدن این نواحی مشکل‌دار شود. این روش معمولاً سریع بوده و تقریباً بدون درد است و به شما برای دستیابی به ظاهری صاف و خوش فرم که ممکن است سال‌ها پیش از آن برخوردار بودید کمک خواهد کرد.

آیا این روش برای شما مناسب است؟


افراد دارای نواحی مقاوم چربی که بطور منظم ورزش می‌کنند، بهترین متقاضیان این عمل هستند. لیپوماتیک ممکن است در شرایط زیر گزینه‌ی مناسبی باشد:

  • از نظر جسمی سالم بوده و وزن پایداری داشته باشید.
  • سیگار نمی‌کشید.
  • دید مثبتی نسبت به عمل دارید، اما اهداف واقع بینانه‌ای نیز برای بهبود ظاهر خود دارید.

بیماران دارای چربی اضافه در ناحیه گردن بطور بالقوه می‌توانند از لیپوماتیک بهتره‌مند شوند، اما عوامل دیگری نیز باید در نظر گرفته شوند. بهترین وضعیت بطور واضح برای یک بیمار لاغر است که دچار غبغب می‌باشد. اما بیماران با وزن زیاد هم هستند که چانه‌ی آنها بطور نامتناسبی در مقایسه با سایر نواحی بدن بزرگ است، یا حتی بیماران چاقی که چانه‌شان نامتناسب نیست اما قصد کوچک کردن آن را دارند. این افراد می‌توانند متقاضیان مناسبی باشند، اما باید به این نکته توجه داشت که در صورت کاهش وزن زیاد، ظاهر گردن می‌تواند بسیار نازک شود.

در جلسه مشاوره برای انجام لیپوماتیک گردن چه می‌گذرد؟


در طول مشاوره با پزشک، آنچه که شما در مورد ظاهر گردن خود دوست ندارید و انتظار شما از جراحی را با پزشک در میان می‌گذارید. گردن و پوستتان معاینه شده، سابقه پزشکی کامل گرفته می‌شود و گزینه‌های پیش رو مورد بحث قرار خواهند گرفت. تمام جزئیات روش لیپوماتیک گردن توضیح داده شده و هرگونه سوال یا نگرانی که ممکن است داشته باشید نیز پاسخ داده می‌شود.

هدف از لیپوماتیک گردن و چانه چیست؟


هدف از لیپوماتیک گردن و چانه چیست؟

بسیاری از افراد مقادیر نامتناسبی از چربی را در گردن خود دارند، بنابراین به نظر چاق‌تر از آنچه که واقعاً هستند به نظر می‌رسند. حتی افراد لاغری وجود دارند که دارای غبغب  می‌باشند. تجمع چربی در زیر چانه می‌تواند مرز فک را محو کند بطوری که مرز طبیعی بین صورت و گردن از بین می‌رود. وجود یک تمایز مشخص بین گردن و صورت بسیار مهم است، و لیپوماتیک به بازیابی این مرز کمک می‌کند. چه در مردان و چه در زنان، زیبایی، وزن، تناسب اندام و میزان انرژی تا حد زیادی بر اساس شکل گردن استنباط می‌شوند، به همین دلیل لیپوماتیک بطور متداولی انجام می‌شود.

سوالات متداول


برخی از سوالات رایج درباره لیپوماتیک گردن و چانه عبارتند از:

آیا لیپوماتیک چانه باعث ایجاد ظاهری جوان‌تر می‌گردد؟

کودکان و بزرگسالان گردنی پر دارند. هنگامی که یک فرد بزرگسال چربی موجود در ناحیه گردن خود را برمی‌دارد، بطور معمول جوان‌تر به نظر نمی‌رسد؛ این کار باید به شکلی انجام شود که گردن باریک‌تر و سالم‌تر به نظر برسد. همچنین این کار می‌تواند باعث شود که ظاهر یک مرد خوش فرم‌تر و ظاهر زن نیز جذاب‌تر شود، هرچند بطور خاص به علت جوان‌تر کردن آنها نمی‌باشد. در تمام جراحی‌های پلاستیک باید توجه داشت که برداشتن چربی باعث لاغرتر شدن فرد شده و وی را جوان‌تر نمی‌کند. روش‌های برداشتن پوست (مانند لیفت صورت، لیفت سینه، جراحی زیبایی شکم) هستند که بطور خاص موجب کشیدگی و جوان شدن پوست می‌گردند.

آیا می‌توان لیپوماتیک را همراه با لیفت صورت انجام داد؟

لیپوماتیک بطور متداول همراه با لیفت صورت انجام می‌شود. با وجود اینکه بیماران لیفت صورت اغلب دارای پوستی شل در زیر چانه خود هستند، به لطف کشیده شدن پوست در اثر لیفت صورت، گاهی اوقات انجام لیپوماتیک همراه با لیفت صورت جهت بهبود شکل گردن امکان پذیر است. یک بخش مهم از لیفت صورت تغییر شکل خط فک است و لیپوماتیک همراه با لیفت صورت می‌تواند به دستیابی به این هدف کمک کند.

چرا لیپوماتیک گاهی همراه با ایمپلنت چانه انجام می‌شود؟

چانه بطور مشخص رابطه‌ی بسیار نزدیکی با گردن دارد. لیپوماتیک زیر چانه می‌تواند باعث بهبود ظاهر یک چانه‌ی کوچک شود. برخی از بیماران که نیاز به ایمپلنت چانه دارند، فک کوتاهی داشته و انجام لیپوماتیک در گردن می‌تواند این تناسب‌های زیبایی را بهبود بخشد.

چرا لیپوماتیک گاهی همراه با رینوپلاستی انجام می‌شود؟

یکی از خصوصیات مهم متعادل کننده در صورت نسبت بینی به پیشانی و ناحیه‌ی گردن و چانه می‌باشد. هنگامی که فاصله چانه تا جلوی گردن کوتاه باشد، در این صورت بینی بزرگ‌تر به نظر خواهد رسید. گاهی اوقات بینی باید کوچک شود، گاهی چانه باید بزرگ شود و برخی اوقات نیز باید چربی موجود در جلوی گردن برداشته شود تا به متعادل کردن ظاهر بینی کمک کند.

سن مناسب برای انجام لیپوماتیک چیست؟

اغلب بیماران لیپوماتیک در دهه بیست و سی زندگی خود قرار دارند. بیشتر بیمارانی که ۶۰ سال به بالا دارند و لیپوماتیک را در نظر می‌گیرند آن را همراه با لیفت صورت یا گردن انجام می‌دهند. بسیاری از بیماران در دهه ۴۰ و ۵۰ زندگی اقدام به انجام لیپوماتیک می‌کنند، اما در این محدوده‌ی سنی، پوست باید برای هر فرد بررسی شود تا از سفت شدن کافی پوست بعد از برداشتن چربی اطمینان حاصل شود.

لیپوماتیک گردن برای مردان است یا زنان؟

مردان و زنان بطور یکسانی متقاضیان مناسبی برای انجام لیپوماتیک گردن و چانه می‌باشند. این روش باعث می‌شود که هم مردان و هم زنان لاغرتر و جذاب‌تر به نظر برسند. بطور خاص، یک خط گردن مشخص یک جنبه‌ی مهم از جذابیت می‌باشد و از این رو لیپوماتیک یکی از متداول‌ترین عمل‌های جراحی پلاستیک برای مردان است.

چه نوع بی‌حسی برای لیپوماتیک گردن انجام می‌شود؟

لیپوماتیک را می‌توان بصورت بی‌خطری تنها با بی‌حسی موضعی انجام داد.

انجام عمل لیپوماتیک گردن چقدر طول می‌کشد؟

لیپوماتیک گردن معمولاً ۳۰ دقیقه تا یک ساعت به طول می‌انجامد.

آیا بعد از انجام لیپوماتیک گردن دردی حس می‌شود؟

هرگونه ناراحتی که بیمار بعد از لیپوماتیک گردن تحربه می‌کند بطور معمول جزئی بوده و با دارو قابل کنترل است.

نتایج عمل چقدر ماندگار هستند؟

لیپوماتیک گردن یک نتیجه با ماندگاری طولانی را به همراه دارد. احتمال نیاز یک فرد به تکرار این عمل بسیار کم است.

بهترین اقدامات بعد از عمل چه هستند؟

لیپوماتیک خونریزی جراحی را از بین برده است. بسیاری از جراحی از بیماران می‌خواهند که برای مدت زمان مشخصی بعد از لیپوماتیک از یک گن فشاری  الاستیک استفاده نمایند. هدف از استفاده از گن‌های فشاری الاستیک عبارتند از:

  • کاهش خونریزی بلافاصله بعد از جراحی
  • کاهش تورم در حین بهبودی فرد

مدت زمان بهبودی بعد از جراحی لیپوماتیک چقدر است؟

هنگامی که لیپوماتیک کاملاً با بی‌حسی موضعی انجام شده باشد، بیماران معمولاً می‌توانند ظرف ۳۰ دقیقه بعد از اتمام جراحی مرخص شوند. بیشتر بیماران می‌توانند کارهای پشت میزی را بعد از دو روز انجام دهند. به علت کاهش قابل ملاحظه‌ی تورم، التهاب و درد بعد از لیپوماتیک، بیماران می‌توانند بسیار سریع فعالیت‌های فیزیکی معمول خود را از سر بگیرند.

چه مدت بعد از عمل لیپوماتیک می‌توان به کار بازگشت؟

بیماران معمولاً می‌توانند بعد از دو تا چهار روز بعد از عمل لیپوماتیک گردن و چانه به کار خود بازگردند.

چه مدت بعد از عمل لیپوماتیک می‌توان ورزش کرد؟

ممکن است نیاز باشد که ورزش  و سایر فعالیت‌های پرفشار را تا دو هفته بعد از عمل لیپوماتیک گردن به تعویق بیاندازید.

عوارض و خطرات لیپوماتیک چه هستند؟

طبق تجربه‌ی فعلی، لیپوماتیک بطور شگفت انگیزی بی‌خطر است. مشکلات نادری که می‌توانند بطور بالقوه با هر عمل جراحی رخ دهند شامل عفونت، خونریزی، زخم‌های پوستی و آسیب عصبی هستند.

هزینه لیپوماتیک چقدر است؟

هزینه لیپوماتیک  معمولاً بستگی به تعداد نواحی تحت درمان توسط لیپوماتیک دارد. زمانی که تنها یک ناحیه درمان می‌شود، هزینه کلی کمتر از انجام این عمل روی چند ناحیه خواهد بود.به این پست امتیاز دهید.
هیچ رای ثبت نشده است