اگر می‌خواهید عمل لیپوساکشن انجام دهید، بهتر است درباره روش جدید این عمل، یعنی لیپوماتیک نیز اطلاع کسب کنید. در روش لیپوماتیک از ارتعاش‌های مادون صوت برای مایع کردن توده‌های چربی اضافی بدن استفاده می‌شود. جراح در روش قدیمی لیپوساکشن، برش کوچکی را روی بدن در ناحیه‌ مورد نظر ایجاد می‌کرد، سپس یک لوله توخالی، به نام کانولا، را وارد بدن می‌کرد و آن را جلو و عقب می‌برد تا چربی متلاشی شود. در مرحله بعد جراح چربی جدا شده را با ساکشن تخلیه می‌گردد. روش قدیمی لیپوساکشن نیاز به بیهوشی عمومی یا بی‌حسی موضعی داشت تا بیمار حین عمل دچار درد نشود. لیپوماتیک کاملاٌ با روش قدیمی لیپوساکشن فرق دارد.

تفاوت لیپوماتیک با روش قدیمی لیپوساکشن

لیپوماتیک (Tickle، Lipo Tickle به معنای قلقلک) نیز گفته می‌شود، چون بیمار حین عمل، حسی مانند قلقلک را حس می‌کند. این نوع لیپوساکشن ابتدا در اروپا مطرح گردید و پس از آن که تکنولوژی آن پیشرفت کرد، در سراسر جهان محبوب شد. همان طور که گفته شد، جراح در روش قدیمی لیپوساکشن برش کوچکی را در بخشی از بدن که باید چربی آن تخلیه می‌شد، ایجاد می‌کرد. در عمل لیپوماتیک بی‌حسی از راه کانولا اعمال می‌شود، پس از بی‌حس شدن موضع، کانولا به صورت ارتعاشی حرکت می‌کند تا چربی اضافی شل و جدا شود. چون همان‌طور که کانولای مرتعش حرکت می‌کند، داروی بی‌حسی داخل آن بر بافت اثر می‌کند، جراح قدرت مانور بیشتری دارد و می‌تواند بدون بیهوش کردن بیمار، عمل را به روشی ایمن و ساده انجام دهد. یکی از مزایای لیپوماتیک این است که چون ابتدا امواج صوتی چربی را متلاشی می‌کند، سپس چربی جدا می‌شود، عصب‌ها، بافت‌های پیوندی و رگ‌ها آسیبی نمی‌بیند. به علاوه پس از آن که چربی تبدیل به مایع شد، می‌توان چربی مایع را بدون آسیب زدن به بافت‌های ساختاری یا با حداقل آسیب تخلیه کرد و نتیجه‌ای رضایت‌بخش را خلق کرد. دستگاه لیپوماتیک به گونه‌ای طراحی شده است که هنگام تماس پیدا کردن با هر بافت دیگری، به جز چربی به طور خودکار خاموش شود. بنابراین به ناحیه اطراف چربی کمترین آسیبی نمی‌رسد و کبودی، ورم و خونریزی پس از عمل به حداقل می‌رسد.

مزایای لیپوماتیک

کاهش چربی بد خون پس از لیپوماتیک

این عمل زیبایی که با هدف از بین بردن چربی‌های اضافی بدن انجام می‌شود، چربی مضر موجود در خون را نیز کاهش می‌دهد. تری گلیسیرید چربی بدی است که 43 % از بیمارانی که با مشکل بالا بودن آن مواجه بودند، پس از لیپوماتیک متوجه کاهش آن می‌شوند. این تاثیر بسیار بیشتر از تاثیر داروهای کاهش دهنده کلسترول است. این نکته نشان دهنده نتایج مطالعات دیگری است که این فرضیه را مطرح کرده‌اند که توده‌های چربی زیر پوستی، که در عمل لیپوماتیک از بین برده می‌شود، نقش قابل توجهی در سوخت و ساز بدن دارد.

به حداقل رساندن آسیب رگ‌ها، سلول‌ها وبافت‌های نرم

یکی از مهمترین فواید لیپوماتیک به حداقل رساندن آسیب‌های وارده به بافت‌های نرم، سلول‌ها و عروق خونی در نواحی جراحی شده است. به دلیل اینکه در لیپوماتیک از گرما برای سوزاندن چربی‌ها استفاده نمی‌شود بنابراین کمترین میزان آسیب به بافت سالم اطراف می‌رسد. در واقع این دستگاه طوری طراحی شده است که به محض برخورد با سلول‌های غیر چربی متوقف می‌شود. بنابراین نسبت به سایر روش‌ها کمترین میزان التهاب، کبودی، ورم و تورم را دارد. مواد بی حسی بطور همزمان با لرزش لوله کانولا به بافت اعمال می شود و همچنین به دلیل اینکه لوله کانولا قابلیت کنترل با دقت بالایی دارد این روش پیکر تراشی را بطور دقیق‌تر و نسبتا ساده‌تر انجام می‌دهد. یافته‌های فعلی نشان می‌دهد که لیپوماتیک خطر ابتلا به ناراحتی‌های قلبی، سکته مغزی و دیابت را کاهش می‌دهد. لیپوماتیک عملی ایمن و نسبتاً ساده است که نیازی به بیهوشی ندارد. به علاوه بیمار می‌تواند فعالیت‌های معمول خود را تقریباً بلافاصله پس از عمل ادامه دهد و یک روز بعد در سر کار حاضر شود.

کاهش سلول‌های التهابی

لیپوماتیک تعداد گلبول‌های سفید ایجاد کننده التهاب را نیز کم می‌کند، در نتیجه خطر بیماری‌های قلبی عروقی کاهش می‌یابد. اگر اثر لیپوماتیک بر کاهش تری گلیسیرید را نیز در نظر بگیریم، لیپوماتیک خطر ابتلا به ناراحتی‌های قلبی را به دو روش مختلف کاهش می‌دهد.

بهبود سبک زندگی و توانایی حرکتی

یکی از مزایای شاخص لیپوماتیک که اکثر بیماران از آن برخودار می‌شوند، ارتقاء سلامتی بیمار، در نتیجه تغییرات مثبت جسمی و روحی ایجاد شده است. واکنش‌های مثبت دوستان و همکاران به کمر باریک‌تر و اندام خوش‌تراش‌تر باعث ایجاد تغییرات ذهنی می‌شود، چرا که ما معمولاً نگرانی دیگران را درباره وضعیت سلامت خود ارج می‌نهیم و از تعریف آنها به وجد می‌آییم. فرد پس از لیپوماتیک، حس می‌کند جذاب‌تر است، حس رضایت از خود و اعتماد به نفسش افزایش می‌یابد، در محیط کار عملکرد بهتری ارائه می‌دهد و زندگی جنسی‌اش نیز بهبود می‌یابد. به علاوه این تغییرات ذهنی مثبت به سرعت انگیزه فرد را افزایش می‌دهد. بیمارانی که مدت‌ها در باتلاق یک زندگی ناسالم و کسل کننده دست و پا می‌زدند، حال با رعایت یک تغذیه سالم و در پیش گرفتن عادت‌های مفیدی مانند ورزش کردن سعی می‌کنند بیشتر از زندگی لذت ببرند. بهبود توانایی حرکتی یکی از مزایای جسمی موثر لیپوماتیک است. توده‌های چربی اطراف پهلو، لگن، مفاصل دیگر، شکم و کمر کوچکتر می‌شود و حرکت کردن را دشوار نمی‌کند. به این ترتیب بیمار می‌تواند از فعالیت‌هایی لذت ببرد که خود را مدت‌ها از آنها محروم کرده بود یا ورزش‌های جدید را امتحان کند. اگرچه ورزش بخش مهمی از زندگی اجتماعی است، اما بهبود توانایی حرکتی عامل مهمی برای ارتقاء کیفیت زندگی است. عمل لیپوماتیک کمک می‌کند تا با اندامی خوش‌فرم و وضعیتی بهتر و در نتیجه با اعتماد به نفس بیشتری راه بروید.

تزریق حس شادی

برگزاری یک جلسه مشاوره خصوصی برای رضایت داشتن از نتیجه عمل ضروری است. کاهش چربی‌های مضر خون، کم شدن سلول‌های التهابی، ارتقاء سبک زندگی و بهبود توانایی حرکتی، همگی مزایایی آنی و درازمدت دارند. شادی دستاورد تمام این مزایای لیپوماتیک است، البته مزایا لیپوماتیک به اینجا ختم نمی‌شود. فردی که از نتایج عمل رضایت دارد و از چنین فوایدی برخوردار شده است، سلامت عمومی‌اش نیز ارتقاء می‌یابد و عمرش طولانی‌تر می‌شود.

سفت شدن عضلات و کشیده شدن پوست

متقاضی مناسب لیپوساکشن فردی است که وزنی در حد معمول دارد، این شرط درباره لیپوماتیک نیز صدق می‌کند. البته منظورمان این نیست که لیپوماتیک کمکی به سفت شدن و افزایش تونوس عضلانی نمی‌کند، در واقع اکثر بیماران حداقل متوجه سفت و کشیده شدن پوست می‌شوند. لیپوماتیک به ویژه برای پیکرتراشی و دادن انحناهایی دلفریب به بدن سودمند است. این عمل بافت غیرچربی و شبکه فیبری زیر پوست را حفظ می‌کند تا نتیجه‌ای طبیعی و صاف به دست آید که با استفاده از روش‌های دیگر قابل حصول نیست.

دوران بهبود و زندگی پس از لیپوماتیک

لیپوماتیک عملی ساده است که فقط یک تا دو ساعت طول می‌کشد و نیازی به بستری شدن ندارد. چند نقطه از بدن را می‌توان همزمان به روش لیپوماتیک لاغر کرد و از این نظر سریع‌تر از لیپوساکشن قدیمی است. چون لیپوماتیک نسبت به روش قدیمی لیپوساکشن آسیب کمتری به بدن می‌زند، دوران بهبود آن نیز کوتاه‌تر است. اکثر بیماران می‌توانند پس از فقط چند روز در محل کار حاضر شوند و به زندگی معمول خود ادامه دهند. نتایج لیپوماتیک ماندگاری بالایی دارد، چون لیپوماتیک، برخلاف روش قدیمی لیپوساکشن، سلول‌های چربی را برای همیشه از بین می‌برد. انتظار می‌رود که نتیجه بلافاصله پس از اتمام عمل قابل مشاهده باشد.مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
Call Now Buttonمشاوره رایگان