مقایسه لیپوماتیک و اولترازد

بسیاری از افراد از این احساس ناراحتی برخوردارند، زمانی که آنها سعی می‌کنند وزن خود را کاهش دهند، بخش‌هایی که می‌خواهند لاغرتر شوند، بیشتر چاق می‌شوند، در حالی که بخشی که در آنجا کاهش وزن غیر ضروری است، کوچکتر و لاغر می‌شود. بعضی افراد هنگامی که تی‌شرت می‌پوشند احساس می‌کنند بازوهایشان خیلی چاق است در حالی که برخی افراد نمی‌توانند زیپ چکمه ساق بلند خود را بالا بکشند، و برخی افراد حتی با خریدن شلوار مناسب مشکل دارند زیرا کمرشان بیش از حد چاق است. بعضی از آنها در واقع لاغر هستند، اما baby fat در چهره آنها تا حدودی باعث می‌شود آنها احساس کنند که چاق هستند. اولترازد و لیپوماتیک درمانی برای لاغر کردن ماهیچه ساق پا، زیر شکم، پاها، ران‌ها، کمر، سینه اضافی، بازوها، و درمان برای بروم هیدروزیس و ژنیکوماستی است. این به شما کمک می‌کند هر جا که می‌خواهید را لاغر کنید.

لیپوماتیک و اولترازد


این روزها کاهش وزن چیزی بیش از هدف است، این یک ابتکار بی‌عیب است تا خدمات مناسب برای رسیدن به اهدافتان را بتوانید پیدا کنید. لیپوماتیک یک دستگاه تایید شده است که امکان لیپوساکشن موثر و ایمن با حجم بالا را با دقت در تمام نواحی بدن فراهم می‌کند. در لیپوماتیک، در ابتدا سلول‌های چربی با وسیله‌ای به اسم کانولا توسط حرکت‌های ارتعاشی در هم می‌شکنند و سپس چربی به آرامی از بدن بیرون می‌آید. اولتراسونیک کویتیشن (UltraZED) یک درمان کاهش وزن است که از امواج صوتی با فرکانس کم برای از هم پاشیدن سلول‌های چربی استفاده می‌کند که ممکن است باعث از دست دادن چندین سانت در نواحی تحت درمان و (در نهایت) یک فرم لاغرتر شود. این روش‌ها در طول چند سال گذشته محبوبیت زیادی را به دست آورده‌اند، زیرا در حالی که لیپوساکشن معمول نیاز به یک روش تهاجمی برای حذف چربی دارد، این روش‌ها نیازی به روش تهاجمی ندارند.

چرا باید از لیپوماتیک استفاده کنید

چرا باید از لیپوماتیک استفاده کنید

اگر به دنبال حذف چربی‌های سمج به سرعت، با هزینه کم و با حداقل درد و یا از کار افتادگی هستید، لیپوماتیک برای شما مناسب است. لیپوماتیک یک تکنولوژی جدید مطابق آخرین پیشرفت‌های علمی است که تمام مزایای لیپوساکشن را بدون معایبش فراهم می‌کند. لیپوماتیک یک فرآیند بسیار سریع و ملایم‌تر است. با استفاده از تکنولوژی همراه هوای فشرده به وسیله یک کانولا (یک لوله نازک در داخل رگ یا حفره بدن برای توزیع دارو) که به طور خودکار 360 درجه چرخش می‌کند، جراحان ما می‌توانند عملیات را به روشی آرام‌تر بدون متوسل شدن به نیروی فیزیکی که در لیپوساکشن استاندارد معمول است، انجام دهند. چرخش خودکار 360 درجه کانولا منحصر به فرد است زیرا امکان این را فراهم می‌کند که چربی به طور خودکار به حالت تعلیق درآید و همچنین به طور هم زمان بیرون آید. این تکنولوژی یک ارتعاش ثابت ایجاد می‌کند که دقت حرکت در طول عملیات همیشه ثابت باقی می‌ماند. این به معنای کوتاه‌تر بودن عملیات و زمان بهبودی بهتر است. علاوه بر این، لیپوماتیک به جراح امکان می‌دهد تا سلول‌های چربی را بدون ایجاد اختلال در بافت‌های دیگر در پوست آزاد کند.

مزایای لیپوماتیک

مزایای لیپوماتیک

برخی از مزایای لیپوماتیک عبارتند از:

 •  امن، موثر و راحت
 •  اگر کانولا با بافت‌های غیر چربی برخورد کند، سیستم امنیتی فعال امکان توقف سریع را فراهم می‌کند.
 •  همراه با درد کمی است یا بدون درد است از این رو قلقلک نیز نامیده می‌شود.
 •  امکان انقباض عالی پوست را فراهم می‌کند که منجر به ایجاد ظاهر بهتر و اثر برای پوست می‌شود.
 •  زمان عمل کوتاه‌تر
 •  بهبود سریع به دلیل خونریزی کمتر و تورم
 •  ارزان‌تر
 •  می‌تواند نواحی دشوار و ظریف را مورد هدف قرار دهد.
 • هیچ بافت دیگر در پوست آسیب نمی‌بیند.
 •  از ارتعاشات فرکانسی استفاده می‌کند که حتی در مواقع استفاده از بیهوشی موضعی این کار را راحت‌تر می‌کند.
 •  تکنولوژی تصویب شده

اولتراسونیک کویتیشن (UltraZED) چیست؟

اولتراسونیک کویتیشن

کویتیشن (UltraZED) یک پدیده طبیعی مبتنی بر اولتراسوند فرکانس کم است. میدان اولتراسوند باعث ایجاد حباب‌هایی در مایعی می‌شود که سلول‌های چربی را احاطه کرده است که به تدریج رشد می‌کند و از داخل می‌ترکد. از آنجایی که غشاء سلول‌های چربی ظرفیت ساختاری برای تحمل کردن ارتعاشات ندارند، اثر کویتیشن به راحتی آنها را می‌شکند، در حالی که بافت رگ‌دار، عصبی و عضلانی را خفظ می‌کند.

مزایای اولتراسوند چیست؟

اولتراسوند کویتیشن با فرکانس بالا روشی برای کانتورینگ بدن و مایع کردن چربی است.

 •  کاهش چربی هدفمند
 •  شکل دادن به بدن
 •  سفت کردن پوست
 •  نتایج استثنایی
 •  بدون از کار افتادگی، بدون سوزن، بدون درد
 • جایگزین هوشمند برای لیپوساکشن و دیگر دستگاه‌های زیبایی برای کانتورینگ بدن
 •  مدت زمان کل درمان 45 دقیقه (15 دقیقه لیپو لیزر و 30 دقیقه اولتراسوند کویتیشن) است.

کاربردهای اولترازد

نواحی‌ای که لاغر کردنشان دشوار است، قسمت‌های شکم (spare tire, beer belly)، کمر (bucket waist)، بازوها (نواحی آویزان زیر بازو/ butterfly sleeve)، باسن (باسن بزرگ)، قسمت بیرونی باسن، سینه‌های اضافه و بزرگ، کمر، قسمت داخلی ران، صورت (چربی تپل)، غبغب، ژنیکوماستی و غیره.

فرآیند عمل

فرآیند عمل

اول، بیهوشی جزئی انجام خواهد شد. سپس دستگاه لیپولیز اولتراسوند اولترازد به بافت‌های چربی زیر پوست خواهد رسید و سپس با آزاد کردن انرژی برای از بین بردن بافت‌های چربی دنبال می‌شود. بافت‌های چربی از طریق ارتعاش اولتراسوند تخریب می‌شوند و تکه‌های بافت چربی را به قطعات کوچک تقسیم می‌کنند. سپس، از طریق فشار به پشت، چربی چیلوز استخراج می‌شود که منجر به کاهش بافت چربی می‌شود. بعد از جراحی، بقیه بافت چربی ذوب شده از طریق مکانیسم متابولیک بدن و سیستم لنفاوی حذف می‌شود. پس از درمان، بیماران می‌توانند فعالیت‌های روزانه خود را از سر بگیرند.

سوالات متداول


سوالات مقایسه لیپوماتیک و اولترازد

برخی از سوالات رایج درباره لیپوماتیک و اولترازد عبارتند از:

آیا بین ماشین‌های مختلفی که برای کاویتیشن اولتراسونیک استفاده می‌شوند تفاوت‌های بزرگی وجود دارد؟

اولتراسونیک کویتیشن یک اصطلاح کلیدی برای لیپوساکشن غیر تهاجمی است که از طریق امواج صوتی با فرکانس کم کار می‌کند. مطب‌های مختلف پزشکان از دستگاه‌های مختلف برای انجام این فرآیند عمل استفاده می‌‌کنند. اگر چه مشابه هستند، اما ماشین‌ها هنگامی که فرکانسی دقیق و تغلیظ امواج صوتی به میان می‌آید، می‌توانند متفاوت باشند.

توسط روش اولترازد چه اتفاقی برای چربی‌های آزاد شده می‌افتد؟

پس از تخریب و امولسیون کردن سلول‌های چربی، مایعی که سلول‌های چربی را تشکیل می‌دهد، به شکل تری گلیسیرید، به داخل مایع بینابینی بین سلول‌ها آزاد می‌شود. این مایع سپس به گلیسیرین و اسیدهای چرب آزاد متابولیزه می‌شود. گلیسیرین حلال در آب از طریق سیستم گردش خون جذب می‌شود و به عنوان منبع انرژی مورد استفاده قرار می‌گیرد، در حالیکه اسیدهای چرب آزاد حل نشدنی به کبد منتقل می‌شوند و به عنوان اسید چرب از غذا پردازش می‌شوند. چربی یک ماده جامد است، چگونه می‌توان از طریق ادرار آن را حذف کرد؟ از آنجا که اولتراسونیک کویتیشن موجب امولسیون سازی چربی می‌شود، مایع تری گلیسیرید که حذف آن از طریق ادرار و سیستم لنفاوی آسان است، را آزاد می‌کند.

آیا اولتراسونیک کویتیشن یک درمان امن است؟

این روش بدون جراحی بدون بیهوشی و غیر تهاجمی (بدون برش، بدون جای زخم و یا نیاز به دوره پس از عمل) است و امکان زندگی اجتماعی کامل قبل و بعد از جلسات درمان را فراهم می‌کند. این روش کاملا امن و بی‌خطر است.

آیا اولتراسونیک کویتیشن دردناک است؟

نه، کویتیشن یک درمان بدون درد است. قرمزی خفیف گاهی ممکن است ظاهر شود اما باعث ایجاد درد نمی‌شود. بیمار گرمای بسیار کمی را تجربه می‌کند که از استفاده از تجهیزات ایجاد می‌شود و کاملا قابل تحمل است.

معمولا چند جلسه برای اوترازد مورد نیاز است؟

به طور کلی، اکثر مشتریان در طی 3 جلسه درمان شروع به دیدن تفاوت می‌کنند. به شدت توصیه می‌شود که جلسات بیشتری انجام دهید. بین 3، 6، 9 یا 12 جلسه توصیه می‌شود. به شدت توصیه می‌شود که 9 تا 12 درمان به دنبال پروتتکل توصیه شده ما انجام شود.

اولترازد روی سلولیت کار می‌کند؟

بله، در اغلب موارد این یک اولتراسوند کویتیشن با فرکانس پایین است که عموما با تمرکز اثر کویتیشن بر روی بافت چربی روی سلولیت کار می‌کند و سبب می‌شود که پوست سفت شود. سلولیت یک مشکل بسیار شخصی است و 70 درصد از بیماران نتایج خوبی دریافت می‌کنند.

چه نتایج بلند مدتی می‌توان از اولتراسونیک کویتیشن انتظار داشت؟

شما می‌توانید کاهش حجم بافت‌های چرب و تونینگ بدن را به دست آورید. همانطور که بدن شما بافت‌های چربی در هم شکسته و تجزیه شده را پاک می‌کند، نتایج به طور تدریجی طی چند هفته به دست می‌آیند. به دست آوردن تا 10 سانتی متر کاهش با پایان دوره درمان غیر طبیعی نیست. نتایج می‌توانند با پیروی از رژیم غذایی سالم و برنامه ورزشی طولانی مدت باشند. با این وجود اگر کسی پرخوری کند یا ورزش نکند، دوباره ته نشین شدن چربی در بافت‌ها بسیار آسان است. در نهایت نتیجه ممکن است بسته به ساختار بافت فرد، منطقه درمان، سن، متابولیسم، دارو و تغییرات هورمون‌ها متفاوت باشد.

آیا امکان وزن کم کردن با این روش‌ها ممکن است؟

اولتراسونیک کویتیشن و لیپوماتیک روش‌هایی برای از دست دادن وزن نیستند بلکه به بدن شکل می‌دهند. این روش برای افراد خیلی چاق مناسب نیست. این درمان برای کاهش پاکت‌های چربی سمج است که تنها با رژیم غذایی و ورزش از بین نمی‌رود.

آیا نتایج اولتراسونیک کویتیشن و لیپوماتیک مشابه لیپوساکشن است؟

بله، زیرا سلول‌های چربی را بدون آسیب رساندن به بافت‌های رگ‌دار، عصبی و عضلانی از بین می‌برد. این یک فرایند کاملا طبیعی است که بدن را قادر می‌سازد چربی‌های خود را تجزیه کند. این جراحی نیست بنابراین نتیجه برای همه افراد متفاوت است.

آیا این درمان‌ها می‌توانند بر روی مردان و زنان انجام شوند؟

بله، البته. همه نواحی دارای چربی موضعی: ران‌ها، شکم و باسن مناسب‌ترین هستند، اما محدودیت‌های واقعی در مورد نواحی بدن وجود ندارد.

آیا قبل و بعد از این فرآیندها باید دستورالعملی دنبال کنید؟

به منظور دستیابی به بهترین نتایج، توصیه می‌شود که بیمار از یک رژیم غذایی کم کالری استفاده کند و حداقل 2 لیتر آب قبل و بعد از جلسه بنوشد. به منظور به دست آوردن نتایج بهینه، ورزش کردن در روز درمان بسیار توصیه می‌شود.

آیا نگرانی در رابطه با عوارض جانبی وجود دارد؟

اگرچه عوارض جانبی اولترا کویتیشن و لیپوماتیک به ندرت شنیده می‌شود، اما این بدان معنا نیست که هیچ کدام از آنها عوارضی ندارند. عوارض جانبی‌ای که پزشکان در بررسی یافته‌اند عبارتند از:

 •  قرمزی و تحریک پوست
 •  افزایش حرارت بدن
 •  درد ملایم
 •  افزایش تشنگی
 •  سر درد

این روش‌ها برای چه کسانی مناسب نیست؟

قبل از استفاده از هر گونه درمان، افراد باید سابقه پزشکی خود را به پزشک ارائه دهند. برخی از موارد منع مصرف عبارتند از:

 •  این روش‌ها برای افراد زیر 18 سال توصیه نمی‌شود.
 •  زنان باردار و همچنین افراد صرعی باید از انجام این روش خودداری کنند.
 •  افراد مبتلا به بیماری‌هایی مانند فشار خون، دیابت و سرطان نباید از این درمان استفاده کنند.
 •  افراد مبتلا به ایمپلنت‌های فلزی در ناحیه درمان باید در این فرآیند شرکت کنند.

این فرآیندها چقدر هزینه دارند؟

هزینه اولتراسونیک کویتیشن و لیپوماتیک بسته به محل درمان بسیار متفاوت است. مشخص شده است که هزینه بسته به محل درمان شما متفاوت است. توصیه می‌شود قبل از درمان در مورد گزینه‌های خود تحقیق کرده و آنها را بررسی کنید.

لیپوماتیک بهتر است یا اولترازد؟

از آنجایی که جراحی زیبایی با تکنولوژی پیشرفت کرده است، لیپوساکشن با استفاده از اولتراسونیک بیشتر و بیشتر منسوخ شده زیرا از دستگاه قدیمی و روش عمل قدیمی استفاده می‌کند. بدن شما با درد زیادی روبرو می‌شود، زیرا فرایند تجزیه و در هم شکستن‌چربی کاملا بی‌رحمانه است زیرا امواج اولتراسونیک برای تکان دادن چربی به امولوسیون فرستاده می‌شوند. این روش شامل ریسک بالای عوارض است زیرا انرژی اولتراسونیک نه تنها باعث در هم شکستن چربی می‌شود بلکه می‌تواند به اعصاب، عضلات و رگ‌های خونی بدن نیز آسیب برساند. نتیجه خیلی رضایت بخش نیست. از طرف دیگر، لیپوماتیک ملایم‌تر است. این از یک دستگاه همراه هوای فشرده توسط یک کانولا استفاده می‌کند که به طور خودکار 360 درجه می‌چرخد. این حرکت امکان این را فراهم می‌کند که چربی به طور خودکار به حالت تعلیق درآید و همچنین به طور همزمان بیرون آید. این بسیار امن و مؤثر است و اگر در طول عمل جراحی، اقدامات ایمنی بالا انجام شود، خطرات حداقل هستند. سیستم به راحتی قابل به کار بردن است و از این رو، جراحان را قادر می‌سازد تا در طول فرآیند کانتورینگ به دقت تمرکز کنند.

مقالات مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه، شما باید با قوانین موافقت کنید

فهرست
مشاوره رایگان